تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۲
plusresetminus
حزب الله: در جریان پس‌لرزه‌های عملکرد ضعیف «جو بایدن» در اولین مناظره ۲۰۲۴، حامیان مالی کارزار انتخاباتی رئیس‌جمهور و هم‌چنین قانونگذاران دموکرات مجددا خواستار کناره‌گیری او از رقابت‌های انتخاباتی شدند.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۴۸۴
درخواست‌های تازه برای کناره‌گیری بایدن؛ از نانسی پلوسی تا جورج کلونی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، «نانسی پلوسی» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا و متحد دیرینه «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با رسانه آمریکایی ام‌اس‌ان‌بی‌سی تاکید کرد که بایدن باید سریعا تصمیم بگیرد که آیا در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ خواهد ماند یا خیر؛ البته او صریحا به نظر شخصی خود درباره کناره‌گیری یا ماندن در رقابت‌ها اشاره نکرد.
«جورج کلونی» ستاره سینمای هالیوود که در ماه گذشته میلادی مراسمی را جهت جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کارزار انتخاباتی جو بایدن برگزار کرده بود، به روزنامه نیویورک تایمز گفت که رئیس‌جمهور «شبیه مردی که در سال ۲۰۲۰ بود، نیست» و در عین حال خواستار کناره‌گیری او از رقابت‌های انتخاباتی شد.
چهره دموکرات دیگری از جمله «چاک شومر» رئیس اکثریت مجلس سنا به‌طور مخفیانه گفته است که از کاندیدای دموکرات دیگری به جای بایدن استقبال می‌کند.
یکی از حامیان مالی کارزار انتخاباتی بایدن می‌گوید رهبران دموکرات پس از اجلاس سران ناتو در واشنگتن دی‌سی نسبت به حضور جو بایدن در ادامه رقابت‌های انتخاباتی ابراز نگرانی می‌کنند البته این شخص نام شومر را ذکر نکرد.
او با اشاره به خشم فزاینده قانونگذاران دموکرات تاکید کرد: «حمام‌خون جاری خواهد شد.»
خبرگزاری رویترز از کارزاری تحت عنوان «پویش ترک بایدن» خبر داد که به دلیل مدیریت اشتباه بایدن در جنگ غزه از تمامی آمریکایی‌ها می‌خواهد تا از جو بایدن درخواست کنند که کنار بکشد و البته آنها در عین حال تاکید می‌کنند که هیچ تصوری از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا که از شانس بالایی برای پیروز در انتخابات برخوردار است، ندارند.
درخواست‌های تازه برای کناره‌گیری بایدن؛ از نانسی پلوسی تا جورج کلونی
«جو بایدن» و «دونالد ترامپ» در اولین مناظره ۲۰۲۴
در تاریخ ۲۷ ژوئن اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با حضور «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» برگزار شد اما عملکرد ضعیف رئیس‌جمهور بایدن، لکنت‌ها و قدرت تکلم ضعیف او موجب شد تا رسانه‌ها، سیاستمداران و حتی دموکرات‌های نزدیک به این رئیس‌جمهور واکنش‌هایی را نشان دهند. هم‌چنین، طبق نظرسنجی سی‌ان‌ان که فورا پس از اتمام مناظره انجام شد، ۶۷ درصد از بینندگان این برنامه فکر می‌کنند که ترامپ از این مناظره ۹۰ دقیقه‌ای پیروز و سربلند خارج شده است.
مصاحبه نیویورک‌تایمز با بیش از ۵۰ دموکرات آمریکایی در روزهای اخیر نشان می‌دهد که آنها برای جلوگیری از پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ۲۰۲۴ خواستار کناره‌گیری «جو بایدن» از نامزدی حزب دموکرات هستند.
هم‌چنین هیئت تحریریه روزنامه نیویورک تایمز مجددا درخواست خود را برای خروج «جو بایدن» از رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ مطرح و ضمن تاکید بر محافظت از میراث این رئیس‌جمهور گفت که او «مایه شرمساری خود» می‌شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین