تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۵
plusresetminus
حزب الله:معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: با استقرار سامانه بارشی از اوایل هفته آینده احتمال طغیان رودخانه ها و سیلاب تابستانه وجود دارد.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۴۶۴
سیلاب و طغیان رودخانه ها در کمین مازندران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،احمد اسدی در ساری اظهار داشت: با نقشه‌های پیش یابی هواشناسی شرجی و گرمای هوا در روزهای آینده پیش بینی می‌شود اما در ساعات بعدازظهر احتمال وقوع رگبار، باران و رعد و برق پراکنده وجود دارد.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با تاکید بر اینکه شاهد پایداری هوا در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه هستیم تصریح کرد: از اوایل هفته آینده در ارتفاعات رگبار و رعد و برق پراکنده خواهیم داشت.
وی به صدور هشدار جوی سطح زرد هواشناسی مازندران اشاره کرد و یادآور شد: با ناپایداری‌ محلی و همرفتی شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران هستیم و دامنه‌ها و ارتفاعات استان متاثر از تغییراتی جوی است.
اسدی تصریح کرد: این سامانه از ساعات بعدازظهر تا اوایل شب در روزهای پنج‌شنبه  تا یک‌شنبه هفته آینده فعال خواهد بود.
وی نسبت به ریزش سنگ در جاده‌ها و محورهای کوهستانی استان هشدار داد و گفت: احتمال وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها از مخاطرات سامانه بارشی است.
معاون هواشناسی مازندران یادآور شد:  لازم است مسافران از اتراق و برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
اسدی از گردشگران و طبیعت گردان نیز خواست در ساعات بعد از ظهر طبیعت گردی در حاشیه رودخانه‌ها نداشته باشند.
معاون هواشناسی مازندران به دامداران نیز توصیه کرد با خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها از فعالیت‌های کوهنوردی در ساعات بعدازظهر پرهیز کنند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین