تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۵
plusresetminus
حزب الله:طی روزهای اخیر، اخبار و ادعاهایی در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر "اقامت‌فروشی به اتباع خارجی"؛ اما اصل این ماجرا چیست؟!
۰
کد مطلب : ۳۴۰۴۵۳
اصل ماجرای ادعای "اقامت‌فروشی به اتباع خارجی" چیست؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، با یک جستجوی ساده در فضای مجازی می‌توان دریافت که بیش از یک سال از اجرای "طرح جذب سپرده‌های خرد اتباع خارجی"  می‌گذرد؛ طرحی که در جهت جلوگیری از پولشویی، انتقال سرمایه به خارج از کشور و ایجاد شفافیت مالی فعالیت‌های اقتصادی اتباع و مهاجرین خارجی مجاز در کشور در حال اجراست.
در این طرح ضمن اینکه اتباع قانونی اجازه داشتن حساب بانکی، بیمه دارند به جای اینکه باری بر اقتصاد کشور باشند، باری از دوش اقتصاد کشور برمی‌دارند.
سئوال اینجاست با اجرای اینگونه طرح‌ها، منافع چه کسانی به خطر می‌افتد که با دروغ‌سازی و روایت‌های ساختگی حقیقت را جعل می‌کنند؟!
دولت در سال‌های اخیر، به منظور ساماندهی و نیز تکریم مهاجرین قانونی در ایران، طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را به اجرایی کرده است که از جمله آن می‌توان به کارت هوشمند اتباع، طرح سرمایه‌‌گذاری اتباع و مهاجرین خارجی در زنجیره تولید و ... اشاره کرد.
درباره اینکه چه افرادی می‌توانند در این طرح مشارکت کنند، باید گفت که تمام اتباع خارجی که دارای مدارک شناسایی معتبر هستند و مقیم استان محل سکونت خود بوده، می‌توانند در طرح جذب مدیریت منابع مالی و سپرده‌گذاری ویژه شرکت کرده و در زنجیره تولید کشور سهیم شوند.
طرح مذکور، در راستای مقابله با پولشویی تهیه و تدوین شده و مبالغ سرمایه‌گذاری شده در هر استان با توجه به اصول و قوانین و مقررات بانکی و سرمایه‌گذاری، به سیستم تولید همان استان وارد می‌‌شود.
در انتها مجدد تاکید می‌شود این طرح برای مهاجرین مجاز مقیم ساکن ایران بوده و کسانی که به‌صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند یا در آینده به‌صورت قانونی (ویزای گردشگری، زیارتی و درمانی) و غیرقانونی وارد ایران می‌شوند، مشمولین این طرح نیستند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین