تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷
plusresetminus
حزب الله:رئیس‌جمهور ونزوئلا و رئی‌جمهور منتخب ایران در گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر، تمایل خود را برای ادامه همکاری در جهت ارتقای روابط راهبردی بلندمدت بین کشورهایشان ابراز کردند.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۳۹۱
تاکید مادورو و پزشکیان بر ادامه همکاری‌ها میان ایران و ونزوئلا
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا در گفت‌وگوی تلفنی با مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ایران به او برای پیروزی در انتخابات تبریک گفت.
وزارت امورخارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای با اعلام خبر تماس تلفنی میان مادورو و پزشکیان تصریح کرد 2 طرف در اظهارات خود، ماهیت برادرانه روابط بین دو ملت را مورد تاکید قرار دادند.
در این بیانیه آمده است: آنها همچنین تمایل خود را برای ادامه همکاری در جهت ارتقای روابط راهبردی بلندمدت، برگزاری نشستی در سطح بالا در نزدیک‌ترین زمان ممکن و ادامه همکاری و برنامه‌های توسعه مشترک از این طریق ابراز کردند.
دولت بولیواری ونزوئلا روز شنبه نیز پس از اعلام پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات طی پیامی به مردم ایران به خاطر تعهدی که به دموکراسی کشورشان نشان دادند، تبریک گفت.
رئیس‌جمهور ونزوئلا در این پیام تمایل خود را برای ادامه تلاش‌ها به همراه مسعود پزشکیان به منظور تحکیم جهان چندمرکزی و چندقطبی که برای «تداوم شکست ادعاهای هژمونی که چندجانبه‌گرایی و صلح جهانی را تهدید می‌کند» اعلام کرد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین