تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۵
plusresetminus
حزب الله:طبق اعلام بانک مرکزی در خرداد ماه امسال 9.3 هزار واحد مسکونی در شهر تهران معامله شد که افزایش 14.1 درصدی را نسبت به ماه مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۲۶۷
رونق معاملات به بازار مسکن بازگشت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد در خرداد‌ماه سال 1403، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به 9/3 هزار واحد مسکوني رسيد که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيب 20.6 درصد کاهش و 14.1 درصد افزايش نشان می‌دهد. 
همچنين در ماه مورد گزارش، متوسط قيمت يک متر مربع زيربنای واحد مسکونی معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملکي شهر تهران 859.1 ميليون ريال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتيب 1.4 و 9.7 درصد افزايش نشان ‌می‌دهد.
نرخ رشد نقطه به نقطه مسکن در تهران خردادماه امسال در حالی ۹.۷ درصد بوده که نرخ رشد قيمت‌ها در خرداد سال گذشته نسبت به مدت مشابه آن در ۱۴۰۱، ۹۸.۷ درصد بوده است.
گزارش «تحولات معاملات بازار مسکن شهر تهران در خردادماه سال 1403» که برگرفته از آمارهاي خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سياست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهيه و منتشر شده است.
 
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین