تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۰
plusresetminus
حزب الله:مخاطبان با ثبت پویشی از مسئولان خواستند تدابیری اندیشیده شود تا قیمت موبایل و تبلیت بی‌محابا افزایش نیابد.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۲۶۴
مطالبه مردم برای کاهش قیمت تلفن همراه و تبلت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مخاطبان با ثبت پویشی با عنوان (قیمت تلفن همراه و تبلت کاهش یابد) از مسئولان خواستند تا با تخصیص دادن ارز برای واردات تلفن همراه و تبلت از افزایش قیمت این محصولات جلوگیری شود. 
مخاطبان عنوان کردند که مدتی است که قیمت تلفن همراه و تبلت به علت عدم تخصیص ارز به این کالا افزایش یافته است لذا باید برای تامین ارز این کالا به سرعت تدابیری اندیشیده شود تا از افزایش قیمت آن جلوگیری شود و قیمت این محصولات با واردات کاهش یابد. 
 
در اواخر اردیبهشت ماه امسال محمدرضا عالیان دبیر کنگره موبایل اظهار داشت: طبق مذاکرات انجمن واردکنندگان موبایل با دفتر تخصصی وزارت صمت قرار شده تا تخصیص ارز مربوط به ثبت سفارش های دی ماه سال گذشته به شرکت های واردکننده به صورت قطره چکانی صورت پذیرد تا بازار تامین شود.
 
براساس مصوبه هیات وزیران مورخ 26 خرداد 1403 صرفا واردات گوشی های آیفون 14 به بعد ممنوع است و برای واردات مدل های پایین تر تعرفه 96 درصدی اعمال می شود.
سود بازرگانی گوشی های هوشمند با ارزش کمتر از 150 دلار به میزان 6 درصد و با ارزش بالاتر از 600 دلار به میزان 28 درصد تعیین شده است.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین