تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
plusresetminus
حزب الله: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: تجهیز، بهینه‌سازی و افزایش کارایی سامانه‌سلاح‌های یگان‌های پدافندی و نیز ارتقای قدرت پهپادی نیروی پدافند هوایی در دستور کار است.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۲۴۱
دورسازی سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات در «نپاجا»
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در دیدار با کارکنان عملیاتی، فنی و آمادی این نیرو در ستاد «نپاجا»، با تأکید بر لزوم تقویت پوشش پدافندی در جغرافیای متنوع ایران پهناور اظهار داشت: طراحی و توسعه سامانه سلاح‌ها و تجهیزات پدافندی از جمله اولویت‌های اصلی این نیرو در سال ۱۴۰۳ است که در این راستا می‌بایست از تمامی ظرفیت‌های نیروهای مسلح، نخبگان دانشگاه‌های مرتبط با علوم پدافندی، شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین کشورهای هم‌پیمان استفاده شود.
امیر سرتیپ صباحی‌فرد افزود: دستاوردها و توانمندی‌های پدافند هوایی که با وجود اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه صورت‌گرفته، همواره در حال رشد و پیشرفت است و ما امیدواریم با رفع تحریم‌ها و تبادل دانش فنی و نظامی بتوانیم تجربه‌های علمی و فنی اندوختۀ خود را با سایر کشورها به اشتراک بگذاریم.
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تأکید بر لزوم شناسایی تهدیدات علیه سامانه‌های پدافندی و نقاط حساس، از رویکرد جدی این نیرو در دورسازی سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات در نیروی پدافند هوایی به‌منظور صرفه‌جویی در نیروی انسانی و انتقال مطلوب اطلاعات خبر داد.
وی ادامه داد: با صرفه‌جویی در نیروی انسانی، ارتقای سامانه‌های به‌روز پدافندی به‌ویژه در نقاط سخت‌گذر و همچنین آموزش صحیح و استفاده از تجربه پیشکسوتان عرصه پدافندی، شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این حوزه خواهیم بود.
امیر صباحی‌فرد خاطرنشان کرد: تجهیز، بهینه‌سازی، به‌روزرسانی و افزایش کارایی سامانه‌سلاح‌های یگان‌های پدافندی و نیز ارتقای قدرت پهپادی با توجه به تهدیدات متصور در حال انجام است که در این عرصه سعی بر بومی‌سازی و عدم وابستگی به بیرون از کشور داشته‌ایم.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین