تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۸
plusresetminus
حزب الله: رییس کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال گفت: شاخص هایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص کرده را به مدیران باشگاه ها اعلام کردیم.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۲۳۶
ورزشگاه‌ها پاشنه آشیل فوتبال ایران هستند/ازنظر مالی شرایط بهتر شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مصطفی زارعی در نشست خبری که امروز دوشنبه ۱۸ تیر در مرکز ملی فوتبال برگزار شد، اظهار داشت: گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا یک شاخصی را معرفی کرده و ما این گزارش را به مدیران عامل باشگاه ها ارائه دادیم. ما در میانه این شاخص هستیم. باشگاه ها با تراز مالی بالا امتیاز بیشتر کسب می‌کنند و کسانی هن که از لحاظ مالی کمتر هستن امتیاز کمتری می گیرند.
او گفت: مشکلی برای باشگاه پرسمولیس ایجاد نمی شود چون پرسپولیس به گروهی از بانک ها واگذار شده و بانک شهر به عنوان نماینده بانک ها کار را جلو می برد.
این مقام مسئول تصریح کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که همه باشگاه هه باید توسعه جوانان داشته باشند. ۶ ورزشگاه ما تاییدیه برگزاری مسابقات بین المللی را دارند و مطمئنا یکی از پاشنه آشیل های ما همین بحث ورزشگاه ها است. 
زارعی ادامه داد: خوشبختانه باشگاه های ایران به سر و سامان مالی رسیده اند و بازرس و حسابرس تایید کردند و ۱۳ باشگاه ما اوضاع خوبی داشته اند. به طور میانگین ۵/۵ میلیون یورو درآمد دارند. در سال گذشته ۷۷ درصد از بوجه باشگاه ها به کادرفنی و بازیکنان تعلق می گرفت و اگر این روند ادامه داشته باشد اوضاع خوب پیش نخواهد رفت.
او افزود: باشگاه های ما تنها ۶۵ درصد از بدهی های خود را می توانند پرداخت کنند. من از سقف بودجه حمایت نمی کنم اما باید باشگاه ها یکسری موارد را رعایت کنند. ۵۰۰ میلیارد تومان بالاترین رقمی است که یک باشگاه ما توانسته درآمد زایی کند. ما باید یک فکری برای فیرپلی مالی بکنیم. باشگاه ها به جز تیم یک خود به چیزی دیگری فکر نمی کنند و اصلا به فکر آکادمی ها نیستند و میانگین سنی لیگ ما به همین دلیل ۲۹ سال شده است‌.
مصطفی زارعی توضیح داد: امسال تیم های ما که در  لیگ نخبگان و لیگ قهرمان ۲ شرکت می کنند باید ۲ بازیکن بین ۱۵ تا ۲۲ سال داشته باشند. یکی از معیارهای مجوز داشتن آکادمی ها است. باشگاه استقلال به اندازه آن چیزی که باید رشد نکرده است اما در آکادمی پرسپولیس بازیکنان جوان رشد خوبی داشته اند و با پیشنهادی که به هیات رئیسه شد ۱۰ درصد از بودجه باشگاه ها به آکادمی ها تعلق می گیرد.
زارعی ادامه داد: بسیاری از کشورهای آسیایی برای لیگ خود اسپانسر مجزا دارند و ما هم می توانیم اسپانسر مجزا برای لیگ خود بگیریم. محل درآمدهای فوتبالی کاملا مشخص است. یک مسابقه فوتبال از چند منبع می تواند درآمد زایی کند. درآمدها باید توضیح متقارن داشته باشند. فوتبال ایران مثل یک آدمی است که دست های بلندی و سر کوچکی دارد. اسپانسرینگ یعنی پول دادن به باشگاه ها از طریق یک شرکت و این درآمد متقارنی نیست و باید بحث حق پخش و .... در نظر گرفته شود.
او در پایان گفت: خدا را شکر که مساله بزرگ و آن هم خصوصی سازی دو باشگاه بر طرف شد و از همه کسانی که در این پروسه زحمت کشیدند، تشکر می کنم.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین