تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۳
plusresetminus
حزب الله:معاون میراث‌فرهنگی البرز از پایان فاز مرمتی سال۱۴۰۳ بقعه مبارکه امامزاده زید و رحمن (ع) اشتهارد خبرداد و گفت: طبق وعده داده شده، با تلاش‌های صورت گرفته، مرمت بنا را زودتر از موعد به اتمام رساندیم تا امامزاده برای رفت و آمد زوار در ماه محرم آماده باشد.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۲۳۰
مرمت بقعه امامزاده زید و رحمن(ع) اشتهارد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،مهدی ارباب‌نیا با بیان اینکه این فاز مرمتی سه ماهه تعریف شده بود اما با رعایت موارد ایمنی کار به صورت فشرده انجام شد، افزود: در این فاز بیشتر بر روی ظاهر بنا و جداره‌های داخلی گنبدها کار شد.
او افزود: مرمت بقعه امامزاده زید و رحمن(ع) در حال حاضر کامل شده است مگر اینکه در سال‌های آینده نیاز به مرمت خاصی وجود داشته باشد.
رئیس اداره فنی و توسعه طرح‌های عمرانی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز نیز در خصوص اقدامات صورت گرفته در این فاز مرمتی اظهار کرد: در این مدت آجرهای سر در، قسمتی از بندکشی آجرها و جداره داخلی گنبدها مرمت شد.
ثمین رضایی افزود: در طی سالیان گذشته اقدامات مربوط به مرمت جداره‌های بیرونی، محوطه و اقدامات استحفاظی بنا و توقف ترک‌ها صورت گرفته است.
بقعه امامزاده زید و رحمن (ع) که به سه گنبدان نیز معروف است مربوط به دوران صفوی و تیموری در قرون ۷، ۸ و ۹ است که در سال ۱۳۴۶ با شماره ۷۵۵ در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسید.
مرمت بقعه امامزاده زید و رحمن(ع) اشتهارد
مرمت بقعه امامزاده زید و رحمن(ع) اشتهارد
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین