تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳
plusresetminus
حزب الله: برنامه «کتاب شب» رادیو تهران همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، روایتی از واقعه کربلا به نقل از کتاب «شهید عشق» نویسنده مشهور ترکیه را با صدای بهروز رضوی بازخوانی می‌کند.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۲۱۵
بهروز رضوی «شهید عشق» را روایت می‌کند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، از روز شنبه ۲۳ تا چهارشنبه ۲۷ تیرماه، همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، روایتی از واقعه کربلا به نقل از کتاب «شهید عشق» در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران بازخوانی می شود.
محمدباقر رضایی ـ سردبیر برنامه «کتاب شب رادیو» ـ چنین توضیح داده است: «شهید عشق» تنظیم شنیداریِ پنج قسمتی و حساس‌ترین بخش‌های روایتی است که احمد تورگوت، نویسنده مشهور ترکیه، درباره واقعه کربلا در این رمان مطرح کرده است.
رمان «شهید عشق» در سال ۲۰۱۱ میلادی در ترکیه منتشر شده و در ایران با برگردان سه مترجم از سوی انتشارات کتابستان معرفت در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
نویسنده در این رمان عارفانه، مسایلی که باعث به وجود آمدن واقعه کربلا شد را با ذکر جزییاتی کمتر گفته شده، بر اساس منابع معتبر شیعی، به صورت داستانی عاشقانه روایت کرده است.
حساس‌ترین بخشِ این رمان که در برنامه کتاب شب بازخوانی می شود مربوط به صحنه‌هایی است که خلاصه ای از فلسفه عاشورا است و نهایتِ عشق و ایثار را بازتاب می دهد.
«کتاب شب» در گروه ورزش و تفریحات رادیو تهران با مدیریت مهران رهبر حقیقت، سردبیری محمدباقر رضایی، گویندگی بهروز رضوی، ساحل کریمی و رضا خضرایی، با تهیه کنندگی رضا قربانی و ایمان جهانی تولید می شود و ساعت پخش آن از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین