تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۸
plusresetminus
حزب الله: سینمای ایران در حالی که بیش از ۲۰ فیلم به پرده نمایش آورده است با عبور از مرز فروش ۶۰۰ میلیارد تومانی هفته دوم تابستان را پشت سر گذاشت که نسبت به فصل بهار روند فروش کاهشی داشته است.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۱۳۰
عبور فروش سینما از مرز ۶۰۰ میلیارد/ کدام کمدی‌ از رقابت جا ماند؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سیدامیرشایان حقیقی؛ برمبنای آمار سمفا تا ساعت ۲:۰۰ بامداد یکشنبه ۱۷ تیر ماه؛ ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۸۹۱ نفر در ۲۶۳ هزار و ۸۵۳ سانسی که ۲۰ فیلم سینمای ایران در سالن‌های سینمایی به نمایش گذاشته اند، به تماشای آثار نشسته اند و فروشی نزدیک به ۶۱۴ میلیارد و ۱۷۹ میلیون و ۵۲ هزار تومان را برای سینمای ایران به ارمغان آورده‌اند. بدین ترتیب فروش سینمای ایران از مرز ۶۰۰ میلیارد در سال ۱۴۰۳ عبور کرد.
 
در هفت روز گذشته و با توجه به فضای انتخاباتی که در کشور جریان داشت، فیلم‌های سینمای ایران فرصت نمایش در ۱۹ هزار و ۷۰۵ سانس را پیدا کرده و توسط ۶۸۴ هزار و ۹۰۵ نفر تماشا شده اند؛ به این ترتیب در این هفته، میزان فروش سینمای ایران عددی معادل با ۳۵ میلیارد و ۷۴۸ میلیون و ۲۷۲ هزار تومان بوده است که این آمار نشانگر این است که مجموع رقم فروش همچنان نسبت به هفته‌های گذشته کاهش یافته و این هفته نیز ۸ میلیارد کاهش فروش را تجربه کرده است.
 
«تگزاس ۳» با در اختیار داشتن ۴۵۷ سالن سینما، توسط ۳۴۴ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۱۷ میلیارد تومان رسیده است و با کاهش فروش ۳ میلیاردی نسبت به هفته قبل در صدر جدول هفتگی فروش قرار گرفته است.
 
«تگزاس ۳» که اکران خود را از ۸ خرداد به تهیه کنندگی ابراهیم عامریان به سرگروهی پردیس سینمایی هویزه آغاز کرده است با در اختیار داشتن ۶۱۶ سالن سینما در سال جاری، توسط ۲ میلیون و ۲۵۶ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۱۴۳ میلیارد تومان رسیده است.
 
«خجالت نکش ۲» که از ۱۶ خرداد بر پرده سینماها نقش بسته است در هفته گذشته توسط بیش از ۱۸۶ هزار نفر تماشا شده و به فروش ۹ میلیارد و ۵۴۹ میلیون تومان دست یافته است و با کاهش ۲ میلیاردی فروش در جایگاه دوم جدول فروش هفتگی قرار گرفته است.
 
این فیلم با در اختیار داشتن ۵۳۵ سالن سینما در سال جاری، توسط ۸۳۵ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۴۸ میلیارد تومان رسیده است.
 
«تمساح خونی» که همچنان پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۴۰۳ محسوب می‌شود، در رده سوم جدول فروش هفتگی قرار دارد و توانسته در هفت روز گذشته به فروشی معادل با ۲ میلیارد و ۵۰۱ میلیون تومان دست پیدا کند؛ «تمساح خونی» که اکران خود را از ۱۶ اسفند ماه سال قبل در قالب اکران نوروزی آغاز کرده است، با در اختیار داشتن ۶۸۹ سالن سینما در سال جاری، توسط ۲ میلیون و ۷۳۷ هزار نفر تماشا شده و به فروشی نزدیک به ۱۶۴ میلیارد تومان رسیده است.
 
«تمساح خونی» همچنان با افزایش فروش از «مست عشق» پیشی گرفته است.
 
«مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی به عنوان یک فیلم غیرکمدی روزهای اوج خود را پشت سرگذاشته است، این فیلم در هفت روز گذشته با در اختیار داشتن ۲۶۸ سالن سینما، توسط ۴۱ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۲ میلیارد تومان رسیده است و در جایگاه چهارم قرار می‌گیرد که این رقم تقریباً معادل هفته گذشته این فیلم است.
 
«مست عشق» که از ۵ اردیبهشت بر پرده سینماها نقش بسته است تاکنون توسط ۱ میلیون ۹۱۲ هزار نفر تماشا شده و به فروشی بیشتر از ۱۱۰ میلیارد تومان رسیده است.
 
«سال گربه» دیگر کمدی این روزهای سینما در رده پنجم آثار پرفروش سینمای ایران در هفت روز گذشته قرار می‌گیرد. ۱ میلیارد و ۵۷۵ میلیون و ۷۰ هزار تومان عددی است که از فروش فیلم مصطفی تقی‌زاده در هفت روز گذشته اعلام شده است.
 
چه فیلم‌هایی در رده ششم تا نهم قرار دارند
 
«عطر آلود» که از ۱۶ خرداد بر پرده سینماها نقش بسته است در این هفته توسط بیش از ۱۱ هزار نفر تماشا شده و در هفته گذشته به فروش ۵۳۸ میلیون تومانی دست یافته است؛ این فیلم با پشت سر گذاشتن کمدی نظیر «قلهک» و عبور از «بی بدن» در جایگاه ششم جدول فروش قرار گرفته است.
 
«بی بدن» در جایگاه هفتم جدول فروش هفته قرار دارد و در یک هفته گذشته فروشی معادل با ۶۰۳ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان را به نام خود ثبت کرده است و به نظر می‌رسد روند نزولی تماشای آن آغاز شده است.
 
«روایت ناتمام سیما» که از ۱۳ تیر ماه بر پرده سینماها نقش بسته است در این هفته توسط بیش از ۳ هزار نفر تماشا شده و در هفته گذشته به فروش ۲۹۱ میلیون تومانی دست یافته است؛ این فیلم در اولین هفته اکران خود در جایگاه هشتم جدول فروش قرار گرفته است.
 
«قلهک» به تهیه‌کنندگی مصطفی شایسته نیز در یک هفته گذشته توسط ۵ هزار و ۱۷۹ نفر تماشا شده و به فروش بیش از ۲۶۴ میلیون تومان رسیده است و به این ترتیب این اثر در رده نهم جدول فروش هفته‌ای که گذشت قرار گرفته است. به نظر می‌رسد این فیلم کمدی از رقابت با سایر کمدی‌های روی پرده بازمانده است.
 
فیلم سینمایی «ایلیا؛ جستجوی قهرمان» به کارگردانی سیدعلی موسوی نژاد با فروش بیش از ۲ هزار بلیت در جایگاه دهم گیشه فروش سینماها قرار می‌گیرد. این فیلم نیز با در اختیار داشتن ۶۸ سالن سینما در هفت روز گذشته، به فروشی معادل با ۱۲۶ میلیون رسیده است.
 
«شور عاشقی» که از ۱۳ تیر ماه بر پرده سینماها نقش بسته است در این هفته توسط بیش از ۲ هزار نفر تماشا شده و در هفته گذشته به فروش ۱۰۰ میلیون تومانی دست یافته است؛ این فیلم در اولین هفته اکران خود در جایگاه یازدهم جدول فروش قرار گرفته است.
 
«آبی روشن» که اکران خود را از ۲۳ خرداد آغاز کرده است با فروش ۴۹ میلیون تومانی در جایگاه دوازدهم جدول فروش هفتگی قرار گرفته است.
 
«آسمان غرب» به تهیه‌کنندگی حبیب والی نژاد نیز در یک هفته گذشته توسط ۱۱۵۶ نفر تماشا شده و به فروشی معادل با ۴۱ میلیون تومان رسیده است. به این ترتیب این اثر در رده سیزدهم جدول فروش هفته‌ای که گذشت قرار می‌گیرد.
 
قعر جدول چه خبر است؟
 
«این جمعیت قابل کنترل» که اکران خود را از ۳۰ خرداد آغاز کرده است با فروش ۲۹ میلیون تومانی در جایگاه چهاردهم جدول فروش هفتگی قرار گرفته است، این اثر سومین هفته اکران خود بر پرده سینماها را تجربه می‌کند.
 
«آپاراتچی» نیز در هفت روز گذشته توسط ۳۶۶ نفر تماشا شده و به فروشی بیش‌تر از ۲۳ میلیون تومان رسیده است. بنابراین این فیلم نیز در رده پانزدهم جدول فروش قرار دارد.
 
«کوچه ژاپنی‌ها» دیگر فیلمی است که اکران خود را از ۲۳ خرداد آغاز کرده است و با فروشی بیش از ۲۱ میلیون تومان در جایگاه شانزدهم جدول فروش هفتگی قرار گرفته است، این اثر چهارمین هفته اکران خود بر پرده سینماها را تجربه می‌کند.
 
«نوروز» به کارگردانی سهیل موفق نیز با در اختیار داشتن ۱۰ سالن سینما در هفت روز گذشته به فروشی معادل ۹ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان دست یافته است. به این ترتیب این فیلم نیز در رده هفدهم جدول فروش آثار هفت روز گذشته سینمای ایران قرار می‌گیرد.
 
فیلم سینمایی «نیلگون» در رده هجدهم قرار دارد، این فیلم نیز با در اختیار داشتن ۶ سالن سینما و ۴ سانس در هفت روز گذشته، پذیرای تنها ۶ مخاطب بوده است و به فروشی معادل با ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.
 
فیلم سینمایی «تاوان» در جایگاه نوزدهم و پایانی گیشه فروش سینماها در هفته گذشته قرار می‌گیرد. این فیلم با در اختیار داشتن ۱ سالن سینما، پذیرای تنها ۶ مخاطب بوده است و به فروش ۳۶۰ هزارتومانی رسیده است و در جایگاه نوزدهم قرار می‌گیرد.
 
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین