تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷
plusresetminus
حزب الله:ناوشکن انگلیسی که چندین ماه در دریای سرخ به مقابله با عملیات‌های ارتش یمن می‌پرداخت، امروز (شنبه) راهی انگیس شد.
۰
کد مطلب : ۳۴۰۰۷۷
ناوشکن انگلیسی از دریای سرخ می‌رود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد ناوشکن «دیاموند» پس از ۶ ماه حضور در دریای سرخ و تلاش برای مقابله با ارتش یمن، به بندر «پورتسموث» انگلیس بازمی‌گردد.
به گزارش وزارت دفاع این کشور، این ناوشکن انگلیسی بیش از ۱۵۱ روز در دریای سرخ حضور داشت و نزدیک به ۷۰ هزار کیلومتر را پیمایش کرد.
با آغاز جنگ غزه و در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در این باریکه، انصارالله یمن اعلام کرد برای همبستگی با مردم فلسطین تمام کشتی‌هایی که به نحوی با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشند را در دریای سرخ هدف خواهد گرفت. ۱۰ الی ۱۵ درصد از تجارت دریایی جهان از دریای سرخ عبور می‌کند و از ماه فوریه تا امروز تعداد کشتی‌های عبوری از این شاهراه بین‌المللی حدود ۹۰ درصد کاهش یافته است.
این ناوشکن در ۹ ژانویه سال میلادی جاری هفت موشک شلیک‌شده توسط ارتش یمن را رهگیری کرد که به اذعان وزارت دفاع انگلیس، جدی‌ترین تهدید دریایی نیروی دریایی انگلیس در عصر مدرن بود.
کارکنان این کشتی جنگی که به دلیل کمبود ادوات نظامی غرب، مدتی طولانی را روی عرشه گذرانده‌اند، در گفت‌وگو با «پی‌اِی مدیا» از دلتنگی خود برای خانواده گفتند. یکی از آن‌ها گفت: «خوشحالم که به خانه برمی‌گردم. فکر نمی‌کردم این را بگویم، اما مشتاقم که یک تابستان خنک و بارانی را (در انگلیس) تجربه کنم. دلم می‌خواهد با خانواده‌ام وقت بگذرانم.»
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین