تاریخ انتشارجمعه ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳
plusresetminus
حزب الله:مرحله دوم از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور و نمایندگی های ایران در کشورهای مختلف در حال برگزاری است.
۰
کد مطلب : ۳۳۹۹۶۸
حضور مقامات و چهره‌ها پای صندوق های رای در تهران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مرحله دوم از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در سراسر کشور آغاز شد.
افرادی که در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت نکرده‌اند، هیچ مانعی برای شرکت در مرحله دوم ندارد و اگر کسی در مرحله اول در شهرستان دیگر یا خارج از کشور رأی داده، در مرحله دوم می‌تواند در هر شهر و مکانی در انتخابات شرکت کند و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.
طبق قانون، هر نامزد می‌تواند یک نماینده در شعبه داشته باشد و در این دوره از انتخابات، نامزدها هم در شعبه و هم در ستاد انتخابات کشور نماینده دارند. در ستاد انتخابات کشور سه نفر از نمایندگان نامزدها حضور دارند و فرایند کار را مشاهده می‌کنند.

نمایندگان نامزدها از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات بازدید کردند

نمایندگان ۲ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پیش از ظهر امروز (جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳) از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری بازدید کردند.
عباس کریمی، نماینده مسعود پزشکیان و حسین طلا، نماینده سعید جلیلی در این بازدید حضور داشتند.
۱۵ دقیقه قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۱:۰۳

هر کس انتخاب شود ارتش به او کمک می‌کند تا موفق باشد

سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش پس از مشارکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به سهم انتخابات ریاست جمهوری در تعیین سرنوشت آیندگان، تصریح کرد: بی تفاوت بودن نسبت به انتخابات هیچ دلیل منطقی در پشت خود ندارد.
هر کس انتخاب شود ارتش به او کمک می‌کند تا موفق باشد
وی با اشاره به برگزاری مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری برای این مرحله از انتخابات به مردم توصیه کرد که از بین دو کاندیدای این انتخابات آن را که به ایده‌ها افکار و آنچه برای آینده ایران می‌پسندند، نزدیک‌تر می‌بینند، انتخاب کنند.
فرمانده کل ارتش همچنین بالا بودن رای فردی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود را در تقویت قدرت بازدارندگی و دفاعی کشور موثر برشمرد.
وی در عین حال تصریح کرد: برای ارتش اینکه چه کسی انتخاب می‌شود، فرقی ندارد هر کسی مسوولیت اداره کشور را برعهده بگیرد و رئیس جمهور شود ارتش تمام قد از او حمایت می‌کند و تلاش خواهد کرد موفق باشد؛ چراکه موفقیت دولت موفقیت کشور است.
۲۸ دقیقه قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۴۹

امروز حضور مردم بیش از مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی‌یزدی، عضو فقیه شورای نگهبان و رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات بعد از بازدید از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان، در جمع خبرنگاران، گفت: مطابق با گزارشی که به صورت بر خط به ما ارائه شده است و بر اساس بررسی‌های ما، استقبال مردم در دقایق اول انتخابات با حضور پرشور و بیش از مرحله قبل محقق شده است و از خداوند متعال می‌خواهم که مردم همچنان با همین اشتیاق به شعبه‌ها مراجعه کنند و آرای خود را در صندوق‌های رأی بیندازند.
امروز حضور مردم بیش از مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری است
وی تاکید کرد: هر یک از آرای مردم دارای ارزش بزرگی است و مردم امروز توجه کنند و البته توجه هم دارند که سرنوشت قوه مجریه در دست آنها است.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ادامه داد: هر چه مردم تصمیم بگیرند، محقق خواهد شد و ان‌شاالله رئیس جمهور برگزیده مردم زمام قوه مجریه را به دست خواهد گرفت و همه ما در این رابطه به نوعی مسئولیم و این قدرت از طریق مردم در اختیار رئیس جمهور قرار می‌گیرد.
آیت‌الله مدرسی یزدی اظهار کرد: امیدواریم که مردم از حق رأی دادن خود استفاده کنند و هرچه مشارکت مردم بالاتر باشد، استحکام و قدرت نظام اسلامی بیشتر خواهد شد.
وی تاکید کرد: هر رأی مردم عملاً بیعت مجدد با نظام اسلامی و با رهبری نظام اسلامی و اسلام است و همه وجود ملت ما با اسلام عجین است؛ به خصوص در این ایام که در آستانه رسیدن به ماه محرم هستیم و مردم با همان شور و علاقه‌ای که به امام حسین و نهضت عاشورا دارند و با بصیرتی که از عاشورا کسب کرده‌اند و می‌کنند، حضور موثر و با بصیرت خود را ان‌شاالله اثبات خواهند کرد تا دل دوستان مسرور و چشم دشمنان کور شود.
آیت‌الله مدرسی یزدی گفت: از همه دوستان در وزارت کشور و در قوه مجریه و همه کسانی که با شورای نگهبان و هیئت مرکزی نظارت همکاری کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم. همچنین از قوه قضاییه و زحماتی که متحمل شدند، تشکر می‌کنم.
عضو فقیه شورای نگهبان گفت: لازم است یاد کنیم از شهدایی که در مرحله اول انتخابات و در راه حفاظت از صندوق‌های رأی به درجه شهادت رسیدند. مردم بدانند این امکانی که برای ملت فراهم شده یعنی حق رأی، از حاصل قطره قطره خون شهدا است که شاهد آخرین آن در جمعه گذشته و در راه حفاظت از آرای ملت بودیم
۳۶ دقیقه قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۴۲

قاضی‌زاده هاشمی با حضور در حسینیه ارشاد تهران رای خود را به صندوق انداخت

 
۳۶ دقیقه قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۴۲

بازدید اعضای شورای نگهبان از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

به گزارش خبرنگار مهر، دقایقی پیش و در جریان برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، آیت‌الله محمدرضا مدرسی یزدی عضو فقیه شورای نگهبان و رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، محمد حسن صادقی مقدم، خیرالله پروین و غلامرضا مولابیگی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان از ستاد مرکزی نظارت انتخابات بازدید کردند.
بازدید اعضای شورای نگهبان از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات
در جریان این بازدید اعضای شورای نگهبان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت برگزاری انتخابات در سراسر کشور قرار گرفتند.
۴۰ دقیقه قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۳۷

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایروان

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در ایروان، پایتخت ارمنستان از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شد.
مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایروان
رأی‌دهندگان ایرانی مقیم و مسافر در ارمنستان از صبح امروز با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران و مسجد جامع کبود ایروان آراء خود را به صندوق‌ها می‌اندازند.
۴۸ دقیقه قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۲۹

حضور چهره های سرشناس فرهنگ و هنر در تالار وحدت

داریوش ارجمند، قاسم افشار، سید مجید پوراحمدی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، فرشاد مهدی پور معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، عباس عظیمی مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، محمد آله یاری مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و محسن نفر از جمله هنرمندانی هستند که در صندوق رای ویژه اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه حضور دارند.
 
۵۵ دقیقه قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۲۳

هر کسی رأی بیشتری کسب کند، رئیس جمهور منتخب ایران است

به گزارش خبرنگار مهر، هادی، طحان نظیف بعد از انداختن رأی خود در صندوق رأی انتخابات مرحله دوم چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران، گفت: جمعه گذشته مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و با توجه به اینکه هیچکدام از نامزدها اکثریت مطلق آرا را به دست نیاوردند، امروز مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
هر کسی رأی بیشتری کسب کند، رئیس جمهور منتخب ایران است
وی بیان کرد: بر اساس قانون، امروز هر کسی رأی بیشتری کسب کند، به عنوان رئیس جمهور منتخب ایران معرفی خواهد شد.
طحان نظیف ادامه داد: مردم ما چه کسانی که هفته قبل رأی دادند و چه کسانی که هفته گذشته رأی ندادند، این امکان را دارند که امروز رأی خود را به صندوق‌های اخذ رأی بسپارند و با هیچ محدودیتی به لحاظ قانونی در آیت زمینه مواجه نیستیم.
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: طبیعتاً هر فردی که امروز اسمش از صندوق‌های رأی خارج شود، منتخب ملت ایران محسوب می‌شود و رئیس جمهور همه مردم ایران محسوب خواهد شد.
وی تاکید کرد: از همه مردم دعوت می‌کنیم که پای صندوق‌های رأی بیایند و مشارکت خوبی داشته باشند. قطعاً رئیس جمهوری که از آرای بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند تصمیمات مهم‌تری چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی بگیرد. ان‌شاءالله مردم حضور پرشوری داشته باشند.
طحان‌نظیف بیان کرد: در شورای نگهبان مانند ادوار گذشته این اطمینان را می‌دهیم که نسبت به آرای تک تک مردم به عنوان حق الناس صیانت کنیم و آرای مردم را حق الناس می‌دانیم و تمام تلاش خود را برای صیانت از آرای مردم انجام خواهیم داد.
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۱۴

آغاز دومین مرحله از چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه

ایرانیان مقیم ترکیه از ساعت هشت صبح به وقت محلی با حضور پرشور خود در هشت شعبه اخذ رأی در شهرهای آنکارا، استانبول (۲ شعبه)، ارزروم، طرابوزان، ازمیر، آنتالیا و وان همراه با سایر هموطنان داخل کشور، مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را آغاز کردند. صندوق اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در شهر وان ترکیه بنابر تقاضای هموطنان برای اولین بار در این شهر مستقر شده است.
آغاز دومین مرحله از چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۰۸

رییس سازمان بازرسی: حضور حداکثری در انتخابات زبان دشمنان را کوتاه می‌کند

 
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۰۴

خاتمی رای‌ خود را به صندوق انداخت

حجت الاسلام سید محمد خاتمی در حسینیه جماران حضور یافت و رای خود را به صندوق انداخت.
 
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۰:۰۱

دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در قاهره

به گزارش خبرگزاری مهر، دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در قاهره با اختصاص دو شعبه اخذ رای در محل نمایندگی و اقامتگاه از ساعت ۸ صبح به وقت محلی آغاز شد.
دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در قاهره
در دور اول ایرانیان مقیم از نقاط مختلف قاهره در رای گیری حضور یافتند و در مقایسه با انتخابات دوره سیزدهم شاهد پنجاه درصد افزایش حضور هستیم. دولت مصر نیز تدابیر خاص و ویژه ای برای انتخابات در نظر گرفته است.
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۵۹

حضور وزیر ورزش در مجموعه شیرودی

 
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۵۳

آیت‌الله مدرسی‌یزدی رأی خود را در صندوق رأی انداخت

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز (جمعه ۱۵ تیر ماه)، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی‌یزدی عضو فقیه شورای نگهبان و رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات با حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان رأی خود را در صندوق رأی مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری انداخت.
آیت‌الله مدرسی‌یزدی رأی خود را در صندوق رأی انداخت
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۴۶

میزان مشارکت برای جایگاه ایران در دنیا بسیار مهم است

 
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۴۲

طحان‌نظیف رأی خود را در صندوق انداخت

به گزارش خبرنگار مهر، هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در محل این شورا، رأی خود را در صندوق رأی مرحله دوم چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری انداخت.
طحان‌نظیف رأی خود را در صندوق انداخت
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۳۷

علی مطهری رای خود را به صندوق رای انداخت

علی مطهری در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق رای انداخت.
علی مطهری رای خود را به صندوق رای انداخت
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۳۶

حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی در اقتدار کشور تاثیر به سزایی دارد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز (۱۵ تیر ماه) بعد از انداختن رأی خود در صندوق رأی انتخابات مرحله دوم چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی در اقتدار و امنیت ملی کشور تاثیر به سزایی دارد و باید فرصت‌ها را مغتنم بشماریم.
حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی در اقتدار کشور تاثیر به سزایی دارد
وی بیان کرد: کسی که امروز به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود، کسی است که سرنوشت اجرایی کشور را بر عهده خواهد داشت و این مسأله بسیار مهم است.
آملی لاریجانی ادامه داد: با توجه به عمده مشکلات کشور در حوزه اجرایی کسی باید سکاندار این امر مهم باشد که بتواند این مشکلات را برطرف و به وعده‌هایی که داده است، عمل کند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: حضور مردم بسیار سرنوشت ساز و مهم است و هم استیفای حق آنان است و هم تکلیف الهی است.
وی افزود: هر کسی که سربلندی کشور را می‌خواهد، با هر سلیقه و گرایشی باید در انتخابات شرکت کند. امیدوارم که این دوره مردم بهتر و بیشتر از هفته گذشته در انتخابات شرکت کنند و حضور گسترده‌تری داشته باشند.
آملی لاریجانی بیان کرد: امروز یکی از دو کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رئیس جمهور تعیین می‌شوند. انتخابات اقتضائاتی دارد و نامزدها حرف‌هایی زدند و وعده‌هایی دادند و نسبت به هم نقدهایی کردند، اما از فردا باید فضای همدلی حاکم باشد و خدای ناکرده این‌گونه نباشد کلماتی که چه خودشان و چه ستادها و هواداران‌شان در این ایام گفتند، ادامه پیدا کند.
وی تصریح کرد: نامزدها در مقام رقابت سخنانی می‌گویند که البته گاهی انسان توقع دارد که بهتر از این‌ها گفته شود، اما به هر حال اقتضای رقابت چنین بوده است اما از فردا باید همدلی باشد و همه با هم کمک کنند و هر کسی که رئیس جمهور شد، به او کمک کنند.
وی گفت: مشکلات کشور کم نیست و رئیس جمهور به تنهایی حتماً نمی‌تواند این کارها را انجام دهد. همه باید به هم کمک کنند و مردم و مسئولان دست به دست هم دهند تا بتوانند مشکلات عدیده‌ای که در کشور وجود دارد به ویژه مسئله معیشت و اقتصاد، تورم و تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی و مسائل فرهنگی و اجتماعی برطرف شود.
آملی لاریجانی تاکید کرد: امیدواریم با همدلی، همیاری و هم افزایی همه نیروهایی که در صحنه‌های اجتماعی فعالند، بر این مشکلات فائق آییم و خداوند آنچه خیر است مقدر کند.
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۳۵

حضور اهالی ورزش در مجموعه ورزشی شهید شیرودی

اهالی ورزش با حضور در مجموعه ورزشی شهید شیرودی در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.
حضور اهالی ورزش در مجموعه ورزشی شهید شیرودی
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۶

نوبخت رای به صندوق انداخت انداخت

محمدباقر نوبخت با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.
نوبخت ا به صندوق انداخت انداخت
۱ ساعت قبل
۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۰

اطلاعیه شماره ۱۲ ستاد انتخابات کشور

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۲ فهرست اسامی و شناسه نامزدهای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را برای آگاهی عمومی منعکس کرد.
اطلاعیه شماره ۱۲ ستاد انتخابات کشور
این اطلاعیه به این شرح است.
بسمه تعالی
پیرو اطلاعیه‌های شماره «۵» ستاد انتخابات کشور به آگاهی کلیه هموطنان گرامی می‌رساند، فهرست اسامی و شناسه نامزدهای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر می‌باشد؛
آقای مسعود پزشکیان- فرزند محمد علی- شناسه نامزد ۲۲
آقای سعید جلیلی- فرزند محمدحسن- شناسه نامزد ۴۴
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین