تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۹
plusresetminus
حزب الله: در جدیدترین دور مبارزه با فساد در فوتبال، پرونده‌هایی باز شده است که برخی دلال‌ها به نام مدیر برنامه با همکاری برخی مربیان تا ۴ برابر بازیکن پول به جیب می‌زنند.
۰
کد مطلب : ۳۳۸۳۵۹
پرونده‌های جدید فساد در فوتبال؛ از نقش مربیان تا دلال‌هایی که ۴ برابر بازیکن پول به جیب می‌زنند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مبارزه با فساد در فوتبال تازه آغاز شده است و پس از اتفاقات باشگاه مس رفسنجان و بازداشت و تحت تعقیب بودن ۷ نفر در این ماجرا، به پرونده های دیگر هم در حال رسیدگی است.
در همین رابطه نهادهای نظارتی و امنیتی به سراغ برخی دلال ها که در زمینه نقل و انتقال بازیکن نقش دارند رفته اند و نکات عجیبی مشخص شده است.
خضریان نماینده مجلس در این باره اظهار داشت: بازیکنی از نظر قیمتی حدود ۱۰۰ هزار دلار ارزش دارد اما با او در باشگاه های فوتبال قرارداد ۵۰۰ هزار دلاری بسته می شود و این به دفعات رخ داده است. در اینجا ۴۰۰ هزار دلار به بازیکن پرداخت می کنند و قسط آخر را پرداخت نمی کنند و با او توافق می کنند که این پرونده را در دادگاه بین المللی ورزش می بریم، آنجا دوباره باشگاه ۶۰۰ هزار دلار جریمه می شود و چون اغلب این باشگاه ها دولتی هستند و برای اینکه مقابل هوادار قرار نگیرند، مجبور می شوند پرداخت کنند.
 در نهایت یک بازیکن ۱۰۰ هزار دلاری، برای باشگاه یک میلیون دلار آب می خورد، به آن بازیکن ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار می دهند و مابقي به جیب دلال می رود!!
وی ادامه داد: در حوزه مربیگری هم، مربی می آید و می گوید من فقط با فلان دلال برای انتقال بازیکن کار می کنم، آنوقت مربی می آید و قرارداد بازیکن که یک میلیارد است را ۱۰ میلیارد می بندد، به بازیکن ۲ میلیارد می دهند و ۸ میلیارد هم معلوم نیست کجا می رود؟
این نماینده مجلس افزود: وقتی می گوییم در رسانه هایی دارد هزینه می شود، به همین خاطر است. این عین فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرمودند وقتی درباره فساد مبارزه می شود برخی صداها، فریاد می شود و فریادها به نعره ها تبدیل می شود.
وی خاطرنشان کرد: برخی هم با آدرس غلط دادن می خواهند خودشان را کنار جوان ها قرار دهند و با احساس آن ها بازی کنند و بگویند با باشگاه برخورد شود ظلم به بازیکن است. این پرونده ها در نهادهای امنیتی باز شده است و فقط به یک باشگاه هم محدود نیست.
خضریان گلایه ای هم از مدیران اصلی فوتبال داشت و گفت: مدیران اصلی فوتبال در حوزه حراست و حفاظت از سلامت فوتبال باید جدیت بیشتری نشان می‌دادند و این گلایه حتما به آنها وارد است. برخی از این پرونده ها هم ابعاد سیاسی و امنیتی پیدا کرده است.
این نماینده مجلس افزود: پرونده باشگاه مس مقابل فسادهای جدید و اصلی در فوتبال که پرونده‌های آن تشکیل می‌شود، عدد و رقمی نیست! و در ادامه به باشگاهی بزرگ فوتبال کشور هم خواهیم رسید.
از آقای تاج هم می خواهیم که مسئولیت پذیر باشد و شانه خالی نکند.
«قرارداد ویلموتس» هم یکی از پرونده‌های «فساد در فوتبال» است که همچنان باز و دارای ابهام است که مورد مطالبه ماست.
 
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین