تاریخ انتشاريکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
plusresetminus
حزب الله: معاون وزیر عراق گفت: پایانه‌های مرزی این کشور برای برگزاری مراسم با شکوه اربعین حسینی و استقبال از زائران به‌روزرسانی و آماده‌سازی شده است.
۰
کد مطلب : ۳۳۸۲۲۸
پایانه‌های مرزی عراق آماده مراسم اربعین؛ روادیدهای ایران قابل قبول است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سرلشکر لواء ریاض الخیگانی یکشنبه در نشست هم اندیشی مقامات ایران و عراق به منظور هماهنگی‌های مراسم اربعین حسینی که در مرز شیب عراق (مجاورت مرز چذابه) برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور فقید و همران وی، بیان کرد: تلاش می شود با همکاری و تعامل بین دولت های ایران و عراق، مشکلات احتمالی در برگزاری این مراسم معنوی را رفع کرد.
وی ضمن ابراز آمادگی کشور عراق برای میزبانی از زائران حسینی گفت: مشکلات زیرساختی که در عراق برای برگزاری این مراسم وجود دارد توسط مسئولان محلی رفع خواهد شد.
الخیگانی ادامه داد: همچون سال گذشته لازم است که کارگروه ویژه‌ای برای هماهنگی هر چه بیشتر عراق و ایران در برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی تشکیل شود.
معاون وزیر کشور عراق ادامه داد: روادیدهای اربعینی که ایران برای زائران صادر می‌کند همچون سال‌های گذشته از سوی کشور عراق قابل قبول است.
در ادامه این نشست سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اظهار کرد: برگزاری مراسم اربعین حسینی عامل وحدت بین ۲ ملت دوست و برادر ایران و عراق است.
محمد کاظم آل صادق بیان کرد: مرز چذابه تنها مرز تردد اتباع بیگانه است؛ به همین دلیل انتظار می‌رود حساسیت و هماهنگی بیشتری در این مرز برای تسهیل در تردد زائران وجود داشته باشد.
فرماندار دشت آزادگان نیز در ادامه این نشست اضافه کرد: برای پیشبرد اهداف و برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین حسینی و هماهنگی بیشتر بین ۲ کشور لازم است که نمایندگان ویژه‌ای از ۲ منطقه برای رسیدگی امور معرفی شوند.
رستم عیدی‌پور افزود: استان خوزستان و کشور ایران همچون سال‌های گذشته از تمام توان و امکانات برای رفاه حال زائران استفاده خواهد کرد و از کشور عراق نیز انتظار می‌رود همچون سال‌های گذشته در این مسیر همراهی کند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین