تاریخ انتشارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
plusresetminus
حزب الله:مشمولان وظیفه اعزامی تیرماه می‌توانند با مراجعه به سامانه سخا، نسبت به ثبت درخواست خود برای مهارت آموزی اقدام کنند.
۰
کد مطلب : ۳۳۸۱۲۷
لزوم مراجعه مشمولان وظیفه اعزامی تیرماه به سامانه سخا
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت استفاده از مشوق‌های مهارت آموزی اظهار کرد: برابر اعلام قبلی که به اطلاع مشمولان گرامی رسانده بودیم، سامانه سخا کار خود را آغاز کرده و باتوجه به محدودیت زمان توصیه می‌شود مشمولان اعزامی تیرماه به سرعت نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه به منظور ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد انگیزه و‌تشویق جوانان به مهارت آموزی، مشوق‌هایی برای سربازانی که قبل از اعزام به خدمت مهارت یاد میگیرند در نظر گرفته شده است گفت: مشمولان وظیفه اعزامی تیرماه نگران نباشند و برای ثبت درخواست خود می‌توانند با مراجعه به سامانه سخا، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح افزود: اعطای یک ماه کسری خدمت، تعیین سازمان محل خدمت، تعویق اعزام به مدت حداکثر ۶ ماه، انتخاب استان محل خدمت، بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان، استفاده از یک ماه مرخصی، اعطای یک درجه بالاتر، استفاده از سرباز ماهر به عنوان کمک مربی و مربی در نیرو‌های مسلح، بکارگیری تخصصی در داخل نیرو‌های مسلح و اولویت برای استخدام در نیرو‌های مسلح از جمله مشوق‌های موجود برای سربازان است.
وی در پاسخ به این سوال که هر سرباز وظیفه از چند مشوق می‌تواند بهره‌مند شود گفت: هر فرد حداکثر از یک مشوق می‌تواند استفاده کند و حین ثبت نام بر اساس اولویت بندی، می‌توانند تا ۴ مشوق را برای خود انتخاب کنند.
سردار کمالی تاکید کرد: مشمولان وظیفه باید حداقل ۲ ماه قبل از اعزام به خدمت نسبت به ثبت نام در سامانه سخا اقدام و مدارک لازمه را در سامانه بارگزاری کنند. البته مشمولان اعزامی تیرماه و مرداد ماه از این قاعده مستثنی هستند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین