تاریخ انتشارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۳
plusresetminus
حزب الله:وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به دبیر کل سازمان ملل به دلیل قرار دادن نام رژیم صهیونیستی در لیست سیاه این نهاد حمله کرد.
۰
کد مطلب : ۳۳۸۱۱۵
تل آویو: اقدام گوترش علیه اسرائیل شرم آور است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،گرچه کشور‌های غربی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان سکوت کرده اند، اما نهاد‌های بین الملل به طور پیوسته در حال هشدار پیرامون نسل کشی رخ داده در غزه هستند. گزارش‌های جدید حاکی است سازمان ملل تصمیم دارد رژیم صهیونیستی را به دلیل جنایاتش در کودکشی در غزه در لیست سیاه خود قرار دهد؛ موضوعی که خشم مقامات تل آویو را برانگیخته است. 
به گزارش الجزیره، اسراییل کاتز، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با حمله به سازمان ملل اعلام کرد: آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل با تصمیمش مبنی بر قرار دادن اسرائیل در لیست سیاه این نهاد، اقدامی شرم آور انجام داد. 
وی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: اقدام سازمان ملل در قرار دادن نام اسرائیل در لیست سیاه کشور‌های ناقض حقوق بشر علیه کودکان در مناطق جنگی تبعاتی در روابط میان تل آویو و سازمان ملل خواهد داشت. 
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه پا را فراتر گذاشته و از گوترش به دلیل یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید ایران طی حادثه هوایی در سازمان ملل انتقاد کرد؛ موضوعی که در عرف دیپلماتیک اقدامی بسیار طبیعی تلقی می‌شود. 
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز اقدام سازمان ملل را محکوم کرده و تاکید کرد سازمان ملل در لیست سیاه تاریخ قرار دارد. 
رژیم صهیونیستی اکنون به دلیل جنایاتش در غزه به شدت از سوی نهاد‌های بین المللی تحت فشار است به طوری که دادگاه بین المللی کیفری اقدام به صدور کیفر خواست و درخواست برای بازداشت نخست وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به اتهام نسل کشی کرده است.
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین