تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۰
plusresetminus
حزب الله: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از افتتاح چهارمین تصفیه‌خانه محلی کرج، واقع در خط ۴ حصار به ظرفیت هزار مترمکعب در شبانه روز با روش بیولوژیکی IFAS خبرداد.
۰
کد مطلب : ۳۳۸۰۴۹
تصفیه‌خانه حصار افتتاح می‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علیرضا عاقلی  اظهار کرد: چهارمین تصفیه‌خانه محلی کرج در خط ۴ حصار با هدف تأمین آب خام پایدار برای فضای سبز، شنبه ۱۹ خرداد با حضور مسئولان شهری و استانی افتتاح می‌شود.
وی افزود: این پروژه که به منظور صرفه‌جویی در مصرف منابع آبی و پیرو یکی از هدف‌گذاری‌های کلان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اعتباری بالغ بر ٢۵٠ میلیارد ریال احداث شده، قابلیت تصفیه آب به ظرفیت هزار مترمکعب در شبانه روز با روش بیولوژیکی IFAS را دارد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، تأمین آب خام آبیاری عرصه‌های فضای سبز و کاهش برداشت از سفره‌های زیرزمینی را از اهداف احداث تصفیه خانه‌های محلی عنوان کرد و گفت: تصفیه خانه حصار، چهارمین تصفیه خانه کرج است و پیش از این سه تصفیه خانه دیگر در محلات حصارک، مهرویلا و دولت آباد به بهره‌برداری رسیده است.
عاقلی با تأکید بر اینکه با کمک این تصفیه‌خانه‌ها می‌توان بهره‌برداری از پساب را افزایش داد و میزان آب بیشتری را برای آبیاری درختان تأمین کرد، افزود: همزمان با افزایش دمای هوا و با توجه به کمبود و محدودیت منابع آبی، آبیاری فضای سبز شهری در فصل تابستان نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تری دارد و در این خصوص ترمیم شبکه‌های آبیاری، توسعه آبیاری تحت فشار و نظارت ویژه بر عملکرد پیمانکاران ضرورت دارد.
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین