تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۲
plusresetminus
حزب الله: یک نسخه دست‌نویس از کتاب «بیگانه» نوشته «آلبر کامو» در یک حراجی به قیمت صدها هزار یورو فروخته شد.
۰
کد مطلب : ۳۳۸۰۴۶
دست‌نوشته «آلبر کامو» صدها هزار یورو فروش رفت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، یک پیش‌نویس دست‌نوشته از رمان فرانسوی «بیگانه» نوشته «آلبر کامو»، نویسنده برنده نوبل ادبیات در یک حراجی به قیمت ۶۵۰,۰۰۰یورو(۵۵۳,۰۰۰ پوند) فروخته شد.
«گاردین» نوشت: این نسخه ۱۰۴ صفحه‌ای که به روایت یک مرد فرانسوی می‌پردازد که یک مرد عرب را در الجزیره می‌کشد، روز چهارشنبه در پاریس به مزایده گذاشته شد.
البته این نسخه شبیه یک پیش‌نویس اولیه عادی نیست که شامل خط‌خوردگی و اصلاحات معمول باشد. در عوض به نظر می‌رسد که در سال ۱۹۴۴ میلادی یعنی دو سال پس از اینکه این رمان در فرانسه منتشر شد، توسط «کامو» نوشته شده باشد.
اینکه چرا «کامو» که در سال ۱۹۵۷ میلادی برنده جایزه نوبل ادبیات شد، با زحمت فراوان کتاب منتشرشده خودش را با خودکار سیاه روی کاغذ پیاده کرده است و آن را امضا و تاریخ آن را آوریل ۱۹۴۰ نوشته و یادداشت‌های بامزه‌ای نیز در کنار آن نوشته است، هنوز مشخص نیست.
هویت نخستین خریدار این نسخه دست‌نویس مشخص نیست، اما این نسخه پیش‌تر دوبار در سال‌های ۱۹۵۸ و ۱۹۹۱ در حراجی به مزایده گذاشته شده است.
رمان «بیگانه» در چاپ اول در قالب ۴,۴۰۰ نسخه منتشر شد، اما خیلی زود به یک کتاب پرفروش و یک کتاب کلاسیک فرانسوی تبدیل شد و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسید.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین