تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
plusresetminus
حزب الله: در پی حملات بی‌امان سه‌شنبه حزب‌الله لبنان به شمال اراضی اشغالی، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار تهدیدهای توخالی خود از آمادگی ارتش این رژیم برای حملات «قوی» در این جبهه صحبت کرد.
۰
کد مطلب : ۳۳۷۹۷۴
نتانیاهو: آماده عملیات قوی در شمال هستیم/ موافقت کابینه با افزایش سربازان ذخیره
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گزارش داد: ما آماده عملیات بسیار قوی در شمال هستیم.
نتانیاهو در جریان بازدید از «کریات شمونه» گفت: ما متعهد به بازگرداندن افراد ربوده شده (اسرای صهیونیست در غزه) به هر قیمتی هستیم.
این اظهارات پس از آن بیان شد که حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه حملات گسترده‌ای را به مناطق شمال اراضی اشغالی و به‌ویژه «کریات شمونه» انجام داد و این حملات منجر به آتش‌سوزی گسترده‌ای در این منطقه شد.
شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که کابینه رژیم صهیونیستی تصمیمی را تصویب کرد که به ارتش اجازه می‌دهد تعداد سربازان ذخیره را به ۳۵۰ هزار نفر افزایش دهد و این تصمیم تا ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) معتبر است.
وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نیز در این باره اعلام کرد که این افزایش یک اقدام طبیعی و معمولی در آرایش رزمی بوده است.
سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به نقل از وزارت جنگ این رژیم گزارش داد که این افزایش استفاده از نیروهای ذخیره فقط به دلیل تشدید تنش در جبهه شمال نیست و فعالیت در رفح شمار زیادی از نیروها را خسته و از دور خارج می‌کند.
از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب‌الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.
حملات حزب‌الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می‌شود، به کابوسی برای شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده‌اند.
به گزارش رسانه‌های عبری ده‌ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک‌های شمال می‌گویند کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی‌کند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین