تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۶
plusresetminus
حزب الله: شرکت ایوو کیو بیوتراپی (Evoq Bio Therapy) که در حال توسعه نوعی نانوذرات استنشاقی است، در حال نزدیک شدن به آزمون بالینی است. این دارو برای مقابله با عفونت باکتریایی ریه قابل استفاده است.
۰
کد مطلب : ۳۳۷۹۱۵
چراغ سبز FDA به یک داروی استنشاقی نانویی برای عفونت‌های باکتریایی ریه
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مسئولان شرکت ایوو کیو بیوتراپی گفتند که جلسه موفقیت‌آمیزی با سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داشتند، که در آن جلسه در مورد توسعه نانوذرات استنشاقی برای درمان عفونت‌های باکتریایی ریه در افراد مبتلا به فیبروز کیستیک (CF) و سایر اختلالات ریه گفتگو شد.
به گفته این شرکت، شرکت تابعه آن‌ها به نام EVOQ NANO ، موفق به پاسخگویی به موارد مطرح شده توسط سازمان غذا و دارو شده است. براساس نتایج این جلسه درخواست رسمی برای گرفتن مجوز برای شروع آزمایش‌های بالینی داده شده است.
شائون روتول مدیرعامل Evoq Nano، در بیانیه مطبوعاتی شرکت گفت: «پاسخ مثبت FDA به پلتفرم نانوپزشکی ما یک نقطه عطف در ایجاد یک روش درمانی جدید برای بیماران مبتلا به فیبروز کیستیک و سایر عفونت‌های باکتریایی ریه است.»
به گفته مسئولان شرکت ایوو کیو بیوتراپی آن‌ها اکنون با اطمینان به سمت مرحله اول آزمایشات بالینی می‌روند.CF یک اختلال ژنتیکی است که به مخاط غیر طبیعی ضخیم و چسبنده در ریه‌ها و سایر اندام‌ها منجر می‌شود. این مخاط ضخیم می‌تواند به عنوان پناهگاهی برای باکتری‌های عفونی باشد و عفونت‌های مزمن ریه یک مشکل شایع در افراد مبتلا به CF است.
به نقل از ستاد نانو، علاوه بر این، عفونت‌های باکتریایی مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک در حال شیوع هستند در نتیجه نیاز به روش‌های جدید درمانی کاملا احساس می‌شود. این داروی جدید که به EVQ-218 شهرت دارد، حاوی نانوذرات نقره است که در آزمایش‌ها نشان داده شده است که طیف وسیعی از باکتری‌های مشکل ساز، از جمله سودوموناس آئروژینوزا را از بین می‌برد، باکتری‌هایی که اغلب باعث عفونت‌های مزمن ریه در افراد مبتلا به CF می‌شوند. این باکتری معمولاً در محیط یافت می‌شوند.
به گفته این شرکت، EVQ-218 همچنین قادر به از بین بردن سایر موجودات تک سلولی مانند مخمر است، اما هیچ اثری سمی روی سلول‌های ریه در آزمایشات بالینی نشان نداده است. علاوه بر این ، EVQ-218 همچنین می‌تواند به بیش از ده‌ها بیوفیلم مختلف نفوذ کند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین