تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۱
plusresetminus
حزب الله: رسانه‌های عبری زبان امروز-چهارشنه- نوشتند کابینه جنگ اشغالگران خواستار تضمین‌های آمریکایی برای ادامه جنگ خواهد شد تا در صورت آنچه «نقض توافقنامه تبادل اسیران از سوی حماس» خوانده شده از این بهانه برای ادامه جنگ استفاده کند.
۰
کد مطلب : ۳۳۷۹۱۱
واشنگتن برای توافق غزه فشار می‌آورد و تل‌آویو تضمین می‌خواهد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،شرکت رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام دولتی گزارش داد که کابینه جنگ به اتفاق آرا تصمیم گرفت از ایالات متحده درخواست تضمین کند که به بهانه پایبند نبودن حماس به تکمیل مراحل توافق مبادله اسرا، جنگ در غزه را از سر بگیرد.
این مقام حکومت اشغالگران افزود: تصمیم اسرائیلی‌ها از احتمال دستیابی به توافق تبادل اسیران می‌کاهد.
این رسانه عبری زبان تاکید کرد تصمیم کابینه جنگ بخشی از شروط اشغالگران برای انعقاد قرارداد تبادل جدید اسیران خواهد بود.
رسانه رسمی صهیونیست‌ها همچنین اشاره کرد که این تصمیم به دلیل ترس اشغالگران از تمدید مذاکرات توسط حماس در زمان توقف جنگ برای جلوگیری از تکمیل توافق از یک سو و ممانعت از آغاز مجدد جنگ از سوی دیگر گرفته شده است.
این رسانه افزود ترس رهبری رژیم صهیونیستی از این احتمال که ایالات متحده از ادامه جنگ حمایت نکند، باعث شد که این دولت درخواست تضمین کند که این موضوع امکان دستیابی به توافق تبادل اسیران را دور از دسترس می‌کند.
این در حالی است که منابع مصری سه شنبه گفتند هیئت امنیتی مصر با همتایات قطری و آمریکایی امروز در دوحه در تلاش برای احیای مذاکرات آتش‌بس جمع می‌شوند.
این منابع افزودند هیئت مصری تماس‌هایش را با تمام طرف‌های مربوطه برای پیشبرد روند مذاکرات به سمت دستیابی به آتش‌بس در غزه افزایش داده است.
وبگاه آمریکایی «آکسیوس» روز سه‌شنبه نوشت که بیل برنز، رئیس سیا و برت مک‌گورک، مشاور امور خاورمیانه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه خاورمیانه می‌روند تا درباره توافق تبادل اسرا بین حماس و اسرائیل گفت‌وگو کنند.
این وبگاه به نقل از یک مقام آمریکایی و ۲ منبع آگاه دیگر (که نامشان را فاش نکرد) نوشت که برنز و مک‌گورک به خاورمیانه می‌روند تا «برای توافق بر سر آزادی اسیران صهیونیست در غزه و آتش‌بس» فشار بیاورند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین