تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۴
plusresetminus
حزب الله: رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به رخدادهای اخیر فوتبال کشور گفت: اینکه پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی تلاش می کنند بسیار جذاب است اما از آینده آنها همچنان نگرانم.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۶۹۲
نحوه واگذاری استقلال و پرسپولیس خطرناک است/ نگران آینده هستم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی به هفته‌های پایانی خود نزدیک شده که استقلال و پرسپولیس رقابت نزدیکی را با حداقل امتیاز دارند. استقلال با ۶۰ امتیاز در صدر است و پرسپولیس تنها با یک امتیاز کمتر در تعقیب رقیب سنتی خود در سه هفته پایانی است.
فوتبال ایران نه تنها درگیر قهرمانی یکی از تیم‌های پرطرفدار کشور است که پس از گذشت نزدیک به سه هفته از واگذاری آنها به بخش خصوصی همچنان اتفاق خاصی در امور باشگاه‌داری سرخابی‌های پایتخت رخ نداده است. از سوی دیگر حاشیه‌های به وجود آمده در فصل فوتبالی راجع به ارتشا و تبانی در یکی از تیم‌های لیگ برتری استان کرمان نگاه‌ها را به خود جلب کرده است.
امیر عابدینی با اشاره به هیجان به وجود آمده در بین هواداران تیم‌ها در هفته‌های انتهایی لیگ برتر در خصوص مسائل مختلف روز فوتبال صحبت کرد تا نقدهای خود نسبت به واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و سایر رخدادهای اخیر فوتبال باشگاهی کشور مطرح کند.
نحوه واگذاری استقلال و پرسپولیس خطرناک است/ نگران آینده هستم
رقابت سرخابی به لیگ زیبایی داد
امیر عابدینی که در کارنامه مدیریتی خود حضور در مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس را دارد درباره رقابت تنگاتنگ این تیم با استقلال در کورس قهرمانی گفت: قلب یک فوتبال با نبض هوادار می‌زند. الان بیش از ۵۰ میلیون نفر برای یکی از دو تیم پایتخت هیجان دارند. باید این موضوع را به فال نیک گرفت که در مقابل بسیاری از ناملایمتی ها و اتفاقاتی که رخ داده است همچنان آنها پای تیم محبوب خود هستند و امیدوار به کسب قهرمانی مانده‌اند.
عابدینی درباره عملکرد دو تیم تاکید کرد: وقتی همچنان برای قهرمانی می‌جنگند معنی موفقیت دارد. در اوج حاشیه‌های موجود در باشگاه‌های کشور همچنان رقابت آنها جذاب است و این دقیقا معنی فوتبال است.
قهرمان تا مدت‌ها خوش است
عابدینی به کری خوانی هواداران در فضاهای مختلف فوتبالی اشاره کرد و گفت: استقلال و پرسپولیس قطعا تا سوت پایان آخرین بازی برای قهرمانی خواهند جنگید. شک ندارم قهرمان در هفته آخر مشخص می‌شود اما من فکر می‌کنم تیمی که قهرمان شود تا مدت‌ها به خاطر این حجم از کری‌خوانی قرار است شاد باشد و خوشی کند. طرفداران تیم قهرمان در کری خوانی کم نخواهند گذاشت و این را باید جزئی از ذات رشته پرطرفدار ورزشی کشور دانست که قطعا باید همراه با اخلاق مداری هم باشد.
واگذاری پر بحث!
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را غیر اصولی دانست. او در این باره گفت: من کاملا متوجه مشکلات واگذاری هستم و می‌دانم که روند بسیار سختی طی شده است اما این نوع واگذاری به بخش خصوصی قرص و محکم نیست. خصوصی سازی یعنی خروج کامل دولت از هرگونه تصمیمات مربوط به شرکت‌ها! آیا همین الان استقلال و پرسپولیس چنین شرایطی دارند؟! در همین مدت کوتاه هم نمی‌بینیم کار خاصی از سوی مالکان جدید رخ نداده است.
عابدینی افزود: بانک‌ها سراغ پرسپولیس رفتند که خودشان گرفتار بسیاری از وام‌های مختلف هستند و شاید دوباره به خاطر همین وام‌ها مجبور به واگذاری شوند. چنین روشی اصلا صحیح نیست. دولت هم برای حل و فصل خیلی از موارد مرتبط با AFC و فیفا تصمیم گرفت در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای باشگاه‌ها مالک پیدا کند که ماحصل آن را می‌بینیم.
وی با اشاره به حرف و حدیث درباره واگذاری پنج درصد به پیشکسوتان و کارمندان دارای قرارداد با باشگاه یادآور شد: همین بانک‌ها با اولین افزایش سرمایه، میزان سهم آنها را هم کاهش خواهند داد. این روند برای فوتبال دو باشگاه بسیار خطرناک است.
او با اشاره به سابقه بانک‌ها در باشگاه داری تصریح کرد: مگر بانک ملی و بانک تجارت در گذشته تیم نداشتند؟! چرا نتوانستند همان تیم‌ها را حفظ کنند و منحل شد. مدیریت سلیقه‌ای بزرگترین ایراد را وارد خواهد کرد که می‌تواند لطمه‌های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. نگران این وضعیت واگذاری استقلال و پرسپولیس هستم.
نحوه واگذاری استقلال و پرسپولیس خطرناک است/ نگران آینده هستم
تخلف باشگاه و نگاه عوام
عابدینی درباره اتفاقات حاشیه‌ای که برای یکی از باشگاه‌های کرمانی شاغل در لیگ برتر افتاده است که تبدیل به یکی از بزرگترین حاشیه‌های روز فوتبال نیز شده است، گفت: من در جریان کامل این اتفاق نیستم پس به آن ورود نمی‌کنم. موضوعی نیست که نگاه عوامانه به آن داشت. باید منتظر رسیدگی‌های ویژه به این پرونده بود و واقعا مهم‌ترین موضوع این است که به چنین مواردی ورود شده است که امیدوارم به خوبی حل و فصل شود.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین