تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶
plusresetminus
حزب الله:بیش از یک ماه از آغاز اعتراض دانشجویان آمریکایی و غربی در حمایت از مردم فلسطین می گذرد، دولتمردان این کشورها نه تنها نتوانستند با ابزار سرکوب و تهدید صدای بیداری دانشجویان آزاده در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و کشتار بی رحمانه مردم غزه خاموش را کنند، بلکه سعی دارند با تحریف و برچسب «یهودستیزی» اعتراضات دانشجویی را تحت تاثیر قرار دهند. غافل از اینکه صدای دانشگاهیان بیدار مرزهای جغرافیایی را در هم شکسته و امروز دانشگاهیان سه قاره هم صدا با هم فریاد «مرگ بر نتانیاهو» سر می دهند.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۶۵۳
فریاد «مرگ بر نتانیاهو» در دانشگاه‌های سه قاره/ برچسبی که می‌خواهد اعتراضات را منحرف کند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،حدود یک ماه پیش وقتی دانشجویان و اساتید دانشگاه آمریکایی کلمبیا در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین دست به تحصن زدند، شاید حتی دولتمردان مدعی حقوق بشر آمریکا تصورش را هم نمی کردند سرکوب، تهدید، تعلیق و اخراج دانشجویان و اساتید آزادی خواه نه تنها نمی تواند صدای بیدار دانشگاهیان را خاموش کند؛ بلکه جرقه این بیداری در سایر دانشگاه های این کشور و حتی کشورهای اروپایی نیز برافرخته خواهد شد و امروز که بیش از یک ماه از شروع اولین اعتراض دانشگاهیان گذشته است، شاهد شیوع این اعتراضات و اعتصابات سراسری در دانشگاه های قاره های دیگر آمریکا، اروپا و آسیا در حمایت از مردم غزه و فلسطین هستیم.
در واقع اواخر خرداد بود که دانشگاه کلمبیا به پرچمدار دانشگاه‌های آمریکا در برگزاری تجمعات اعتراض آمیز دانشجویان در حمایت از مردم فلسطین تبدیل شد. دانشجویان و اساتید معترض این دانشگاه با برپایی تظاهرات و تجمع اعتراض آمیز در محوطه دانشگاه خواستار قطع رابطه مالی و معنوی دانشگاه با حامیان صهیونیست‌ها هستند. دانشجویان دانشگاه کلمبیا معتقد بودند آنها با این اعتراضات در سمت درست تاریخ ایستاده‌اند و به خودشان و این حرکت‌های اعتراضی افتخار می‌کنند.
فریاد «مرگ بر نتانیاهو» در دانشگاه‌های سه قاره/ برچسبی که می‌خواهد اعتراضات را منحرف کند
فریاد «مرگ بر نتانیاهو» در دانشگاه‌های سه قاره/ برچسبی که می‌خواهد اعتراضات را منحرف کند
گستردگی این اعتراضات به حدی بود که دانشگاه کلمبیا کلاس‌ها را تا انتهای این ترم به شیوه آنلاین و ترکیبی (آنلاین و حضوری) تغییر داد. ماموران پلیس نیویورک در همان روزهای ابتدایی اعتراضات با حمله به کمپ چادرهای تشکیل شده، توسط دانشجویان معترض دانشگاه کلمبیا بیش از ۱۰۰ تن از آنها را بازداشت کردند.
سرکوب و خشونت دانشگاهیان معترض نه تنها صدای این دانشجویان آزادیخواه را خاموش نکرد؛ بلکه به‌نظر می‌رسد این خشونت ها و همچنین تصمیم مسئولان برای تعلیق دانشجویان معترض نتیجه معکوس داشته است. به طوریکه امروز شاهد پیوستن بیش از ۴۰ دانشگاه بزرگ آمریکا به این دانشجویان معترض هستیم و دانشجویان دانشگاه های دیگر کشورها از قاره های آمریکا گرفته تا اروپایی و آسیایی اعم از هلند، انگلیس، ایرلند، کانادا، مکزیک، هند، لبنان، فرانسه، استرالیا و غیره با برپایی تظاهراتی همبستگی خود را با دانشجویان حامی فلسطین آمریکایی اعلام کردند و امروزه شاهد دور جدید اعتراضات دانشگاهیان در حمایت از فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه هستیم که یک صدا شعار «مرگ بر نتانیاهو» سر می دهند.
فریاد «مرگ بر نتانیاهو» در دانشگاه‌های سه قاره/ برچسبی که می‌خواهد اعتراضات را منحرف کند
اکثریت معترضان از دانشگاه‌های خود خواسته‌اند تا همکاری فعلی خود با شرکت‌هایی که از اسرائیل و جنگ غزه حمایت می‌کنند را پایان دهند، معترضان می گویند تا زمانی که مراکز آنها با مراکز آکادمیک اسرائیلی قطع رابطه نکند و تعهد ندهند که سرمایه خود را از نهادهای مرتبط با اسرائیل که سلاح، تجهیزات و اقلام دیگر به به این رژیم می‌فروشند، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.
در واقع از زمان آغاز عملیات طوفان‌ الاقصی و تجاوزها و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، اعتراضات و تحصن‌ها در دانشگاه‌های آمریکا وجود داشته و در حال حاضر با گسترده شدن این اعتراضات در دانشگاه‌های غرب واقعیت موجود از حامیان رژیم صهیونیستی خود را به وضوح نشان می‌دهد و مساله غزه، موضوعی است که گسترده شده و هر روز شاهد اعتراضات ضد اسرائیلی هستیم و این موضوع نشان می‌دهد دانشجویان نسبت به مظلومیت مردم غزه حساسیت دارند؛ به‌رغم این‌که دولت‌ها اعتراضات را ممنوع کرده‌اند اما همچنان ادامه دارد.
فریاد «مرگ بر نتانیاهو» در دانشگاه‌های سه قاره/ برچسبی که می‌خواهد اعتراضات را منحرف کند
حال تبعات و گسترش ابعاد تظاهرات حامیان فلسطین در دانشگاه های آمریکایی و غربی سیاستمداران این کشورها را بر آن داشته تا با زدن برچسب «یهودی ستیزی» نه تنها مجوز قانونی برای سرکوب این جنش دانشجویی را بگیرند؛ بلکه اهداف اعتراض دانشگاهیان را در میان افکار عمومی تحریف کنند. 
به طوریکه ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از برخی حامیان رژیم صهیونیستی در آمریکا منتشر شده که تلاش می‌کنند تا اعتراضات دانشجویی را مورد اتهام قرار دهند و وجهه منفی از آن به نمایش بگذارند.
یکی از این افراد دختری به نام «کارین» است که ویدئویی از او منتشر شده که در اطراف چادر دانشجویان معترض در دانشگاه «نورث وسترن» در غرب آمریکا ایستاده و در حال تماس با پلیس است.
طبق ویدیویی که روز شنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، کارین می‌گوید: «من یک دختر آمریکایی یهودی هستم و به کمک شما نیاز دارم، لطفا برای کمک به من بیایید، من واقعا ترسیده‌ام، دانشجویان دانشگاه نورث وسترن مرا محاصره کردند و تهدیدم می‌کند، بله آنها الآن روبه‌روی من ایستادند و پلاکارد در دست دارند، من در حال قدم زدن با سگم هستم، به کمک نیاز دارم، آنها همگی من را محاصره کرده‌اند و به من اجازه نمی‌دهند از اینجا برویم، از شما می‌خواهم به من کمک کنید.»
فریاد «مرگ بر نتانیاهو» در دانشگاه‌های سه قاره/ برچسبی که می‌خواهد اعتراضات را منحرف کند
در همین حین یکی از حامیان جنبش دانشجویی که نزدیک کارین ایستاده، با صدای بلند به شکلی که پلیس آن را بشوند، برای رد اتهام‌های او می‌گوید: «هیچ کسی او را اذیت نخواهد کرد، هیچ کسی به او حمله نخواهد کرد، این انسان در معرض خطر نیست، نه نه تو آزادی حرکت داری و می‌توانی هر جا بخواهی بروی، می‌توانی از اینجا بروی.»
به گزارش شبکه خبری «الجزیره»، در یک ویدیوی دیگر فردی در یک تجمع اعتراضی در پنسیلوانیا مقابل دوربین به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویا هدف حمله معترضان قرار گرفته است.
این فرد مقابل یکی از معترضانی که پرچم فلسطین را در دست دارد، عامدانه می‌ایستد و با صدای بلند می‌گوید: «اگر دوباره با این پرچم من رو بزنی می‌بینی چه اتفاقی برات می‌افته!» در مقابل آن فرد به او می‌گوید: «ازت فیلم گرفتم.»
در سومین ویدیو نیز یکی از حامیان رژیم صهیونیستی دست به اقدامی تحریک‌آمیز علیه دانشجویانی می‌زند که داخل چادرهای محل تحصن در دانشگاه کالیفرنیا خواب هستند.
بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی این فرد در حالی که پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را در دست دارد، زمانی که دانشجویان در داخل چادرها خواب هستند، شروع به فریاد زدن کرده و جملات تحریک‌آمیزی را خطاب به آنها می‌گوید، او همزمان با تلفن همراهش هم فایل‌های صوتی تمسخرآمیزی را پخش می‌کند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین