تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۹
plusresetminus
در هفتمین روز نمایشگاه کتاب، ضمن حضور شخصیت های مختلف بازیگران پرفورمنس شخصیت های ادبی مانند حافظ‌، سعدی و فردوسی گشت زنی بیشتری داشته و به بحث درباره شاهنامه، گلستان و بوستان می‌پرداختند.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۶۴۶
حضور شخصیت‌های مختلف در نمایشگاه کتاب
 هفتمین روز از سی‌وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران بعد از بازدید مقام معظم رهبری از بهار کتاب ایران میزبان مخاطبان بسیار زیادی بود و حتی بعد از پایان ساعت کاری خانواده‌ها و دانشجویان و دانش‌اموزان بسیاری زیادی به نمایشگاه کتاب آمدند.
یکی از نکات جالب توجه در روز هفتم اردوهای دانش‌آموزی بود که اگرچه از اولین روز برای بازدید به نمایشگاه کتاب آمدند اما در روز گذشته به تعداد و طیف‌های سنی‌شان افزوده شد.
همچنان چهره‌های فرهنگی، مذهبی، سیاسی و سینمایی خود را از قافله حضور در نمایشگاه جاننداختند. در روزهای گذشته شاهد حضور مهدی رسولی، میثم مطیعی، مجید بنی‌فاطمه و صادق آهنگران در نمایشگاه کتاب بودیم.
همچنین سروش صحت، عادل فردوسی پور و بهمن فرمان‌آرا نیز در نمایشگاه حضور پیدا کردند.
نمایشگاه کتاب تا امروز میزبان سخنگوی وزارت امور خارجه، سخنگوی دولت، معاون ریاست جمهوری در بنیاد شهید، سفیر یمن، سفیر ونزوئلا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امیرحسین ثابتی منتخب مردم در دور جدید مجلس شورای اسلامی، شهردار تهران و … بوده است.
ناشران نیز اگرچه تا روز گذشته از میزان فروش‌شان راضی هستند اما دست به یک ترفندهای جدید برای جلب مخاطب و بازدید از غرفه زدند از ارائه تخفیف گرفته تا قرعه‌کشی سفر کربلا.
یکی از نکاتی که همچنان جای تأمل دارد حضور دستفروشان در شبستان اصلی مصلی امام خمینی و در میان راهروهای مختلف است. در پایان هر روز کاری در خارج از مصلی و مسیر عبور و مرور شاهد گسترش این دستفروشان با تنوع محصولات عرضه شده هستیم.
همانطور که گفته شد مخاطبان بسیاری زیادی روز گذشته خود را به نمایشگاه رسانده بودند که تقریباً در دست هر کدام‌شان یک ساک دستی از کتاب‌های خریداری شده بود. این روزها بازار ضبط چالش‌های اینستاگرامی هم در نمایشگاه پر رونق شده و در گوشه و کنار فضای شبستان شاهد یک دوربین هستیم که با مشارکت مخاطبان چالش‌های مختلف را ضبط می‌کند، خیلی‌های دیگر هم فقط با استفاده از گوشی همراه این کار را می‌کنند.
روز گذشته پرفورمنس شخصیت‌های ادبی مانند حافظ‌، سعدی، مولوی، فردوسی و… نسبت به روزهای پیش، گشت زنی بیشتری در حیاط شبستان داشتند و مردم با دیدنشان عکس می‌گرفتند و به بحث درباره شاهنامه، مثنوی، گلستان و بوستان می‌پرداختند.
علی رمضانی سخنگوی نمایشگاه کتاب در نشست خبری خود در هفتمین روز نمایشگاه گفت: درخواست‌های مخاطبان از نمایشگاه کتاب، عبارت اند از: افزایش پراکندگی دستگاه جستجوی ناشران، اضافه شدن میز کتاب‌های پیشنهاد رهبری، استقرار ماشین برقی برای جابه جایی در حیاط و بررسی به روز بودن اطلاعات جستجوی کتاب.
وی گفت: تا پایان روز ششم در بخش حضوری ۲۰۱ میلیارد فروش داشتیم که ۱۳۲ میلیارد از طریق درگاه‌های رسمی و ۶۹ میلیارد از طریق درگاه‌های غیر رسمی بوده است. در بخش مجازی نیز در مجموع ۸۲ میلیارد فروش داشتیم که ۵۶ میلیارد سهم ناشران و ۲۶ میلیارد سهم کتابفروشان بوده است. به این ترتیب تا پایان روز ششم در مجموع ۲۸۳ میلیارد تومان فروش را تجربه کرده‌ایم.این در حالی است که در این بازه زمانی سال گذشته ۱۴۴ میلیارد تومان فروش داشته‌ایم به این ترتیب ما نزدیک به تجربه فروش دوبرابری به لحاظ ریالی هستیم و شاید بتوان از آن تحلیل افزایش خرید نسخه‌ای را هم برداشت کرد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین