تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۳
plusresetminus
پلیس کانادا با هجوم به سمت دانشجویان، چادرهای برپاشده در اعتراض به نسل‌کشی مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی را جمع آوری کرد.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۳۵۹
سرکوب اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های کانادا
 پلیس ادمونتون کانادا، چادرهای برپا شده در حمایت از فلسطین در دانشگاه آلبرتا را جمع‌آوری کرد. این یکی از چندین اقدامی است که مقامات کانادا در روزهای اخیر برای سرکوب معترضان دانشگاهی در سراسر این کشور انجام داده‌اند.
پلیس ادمونتون گفته که مکرراً به تظاهرکنندگان دانشگاه اطلاع داده که آنها در حال نقض خط مشی دانشگاه و قوانین استانی هستند. اسکات پتیسون، سخنگوی پلیس، گفت که افسران دقیقاً بعد از ساعت ۴:۳۰ صبح آخرین هشدار را صادر کردند و تظاهرکنندگان را پس از آخرین تماس برای خروج از محوطه شمالی دانشگاه بیرون کردند.
این اقدام مقامات کمتر از دو روز پس از شروع تشکیل اردوگاه در روز پنجشنبه انجام شد و تا روز بعد به ۴۰ چادر افزایش یافت زیرا معترضان از دانشگاه آلبرتا خواستند سرمایه‌گذاری خود در موسسات اسرائیلی را لغو کند. این گروه همچنین خواستار افشای این سرمایه‌گذاری‌ها، اعلام حق اعتراض و محکومیت تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه به عنوان «نسل‌کشی» شده است.
رئیس دانشگاه آلبرتا هم از شدت این اعتراضات ابراز نگرانی کرد و گفت: برخی از دانشجویان معترض پالت‌های چوبی را وارد دانشگاه کردند،(موادی که به عنوان مواد سدسازی استفاده می‌شوند ) اقداماتی که در تضاد با اعتراضات مسالمت‌آمیز و مطیع قانون است.
در همین حال، دانشگاه مک گیل در کانادا به دنبال حکم دادگاه برای پاکسازی یک اردوگاه در قلب پردیس خود در مونترال است و اعلام کرده که ایمنی و امنیت دانشگاه در خطر است.
این دانشگاه در یک درخواست قضایی نگرانی های بهداشتی و آنچه به عنوان "خطر خشونت و ارعاب" توصیف کرده را مطرح کرده است. 
علی رغم تداوم حملات رژیم صهیونیستی به رفح و درخواست دانشجویان کانادا برای توقف نسل‌کشی، دولت کانادا و دانشگاه‌های این کشور سیاست سرکوب دانشجویان معترض را در پیش گرفته‌اند.
 
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین