تاریخ انتشارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۳
plusresetminus
حزب الله: جنبش حماس نسبت به بروز فاجعه انسانی در پی سیطره رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۲۹۰
حماس: سیطره رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح منجر به فاجعه انسانی می‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،جنبش حماس امروز (شنبه) در بیانیه‌ای تاکید کرد که تداوم سیطره رژیم اشغالگر صهیونیستی بر گذرگاه رفح و ممانعت از ورود کمک‌های انسانی به غزه منجر به فاجعه انسانی و گسترش قحطی در این باریکه خواهد شد.
طبق گزارش الجزیره، جنبش حماس در بیانیه خود آورده است: در سایه افزایش حملات به رفح، از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل می‌خواهیم که تحرکات فوری در راستای متوقف کردن فاجعه انسانی اتخاذ کند.
نیروهای رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) فلسطینی‌ها را مجبور کردند تا مناطق جدیدی را در شرق رفح تخلیه کنند.
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما عملیاتمان را در رفح گسترش خواهیم داد و از ساکنان شرق رفح می‌خواهیم به منطقه المواصی در جنوب نوار غزه بروند.
ششم آوریل رژیم صهیونیستی شهروندان فلسطینی در شرق رفح را مجبور کرد تا به خان یونس و المواصی بروند. این درحالی است که خان یونس و المواصی شاهد ویرانی گسترده هستند و برپایی چادر در آنجا مشکل است.
شهر رفح آخرین پناهگاه آوارگان فلسطینی در نوار غزه ویران شده است. از زمان آغاز عملیات زمینی رژیم اشغالگر در غزه نیروهای این رژیم از ساکنان شمال غزه خواستند به جنوب بروند با این ادعا که جنوب غزه امن است اما بعدا حملات به جنوب غزه را نیز شروع کردند.
از سوی دیگر، دفتر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی امروز (شنبه) اعلام کرد روز جمعه از دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست کرده دستور فوری برای حمایت از فلسطینی‌ها پس از حمله اسرائیل به رفح صادر کند.
 این نهاد در بیانیه خود تاکید کرد، «از دیوان دادگستری خواستیم از اسرائیل بخواهد حمله خود به رفح را متوقف کرده و ورود مسوولان سازمان ملل به این شهر را سهولت بخشد.»
همچنین طبق این بیانیه، آفریقای جنوبی از جامعه بین‌الملل و حامیان رژیم صهیونیستی خواست چشمان خود را بر نسل‌کشی مستمر در غزه نبندند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین