تاریخ انتشارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
plusresetminus
حزب الله:رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج گفت: بهره‌گیری از تکنولوژی و پیشرفت در عرصه‌های مختلف فناوری جزء لاینفک جهانی شدن است و لزوم بکارگیری بیشتر از متخصصان این امر، بیش از پیش احساس می‌شود.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۲۸۱
یکپارچگی خدمات با گسترش زیرساخت‌های فاوا امکانپذیر شده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمود دهقان با اشاره به بهره‌گیری از تکنولوژی و پیشرفت در عرصه‌های مختلف فناوری، اظهار کرد: لزوم برنامه‌ریزی و بکارگیری بیشتر از متخصصان بیش از پیش احساس می‌شود.
وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج به عنوان متولی ایجاد زیرساخت شبکه رایانه‌ای به منظور ارائه خدمات و تجمیع و زیر پوشش بردن کلیه امور انفورماتیکی شهرداری و مکانیزه کردن سیستم‌های موجود و ارتقا آن، با اندیشه بکارگیری از آخرین مطالعات و متدهای پیشرفته شهری، زیر مجموعه‌های شهرداری را زنجیروار به یکدیگر متصل و در جهت نیل به هدف نهایی که همان خدمات‌رسانی بهینه و افزایش رضایتمندی مردم است، قدم بر می‌دارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج گفت: با توجه به اهمیت ایجاد زیر ساخت ارتباطی گسترده با پهنای باند بالا و همچنین اهمیت پایداری آن، سازمان فاوا در سال ۱۳۹۲ ایجاد شبکه فیبر نوری را آغاز کرد و این پروژه در فاز اول ۷۴ کیلومتر و در ادامه فاز دوم به حدود ۲۲۴ کیلومتر گسترش پیدا کرد و هم اکنون کل گستره شهری و حتی پیرامون آن (مسیری به طول ۱۷ کیلومتر تا سازمان آرامستانها) را تحت پوشش قرار داد.
دهقان اذعان کرد: شبکه فیبر نوری فاوا، در ابتدا برای خدمات‌رسانی به مجموعه شهرداری کرج و اتصال ساختمان‌های تابعه (مناطق، سازمان‌ها و معاونت‌ها) راه‌اندازی شد و پس از آن برای شبکه کنترل و نظارت تصویری مورد بهره‌برداری قرار گرفت که با توجه به گستردگی قابل توجه آن در معابر شهری و لزوم یکپارچه‌سازی و هماهنگی بیشتر بین دستگاهی و ارائه خدمات بهینه به مردم، اتصال ادارات خارج از مجموعه شهرداری نظیر: استانداری البرز، فرمانداری‌های کرج و فردیس، دادستانی استان البرز، ستاد فرماندهی نیروی انتظامی، پلیس راهور و نهادهای امنیتی و صداو سیما و... در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ارتباط شبکه ۶۴ ساختمان مجموعه شهرداری کرج، ۳۲۰ دوربین پلاک خوان نظارتی و نیز ۳۸ ساختمان نهادهای خارج از مجموعه شهرداری که جمعا ۴۲۲ مرکز را شامل می‌شود، توسط شبکه فیبر نوری متصل و نگهداری می‌شود.
به گفته دهقان، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج در پشتیبانی سخت‌افزار، نگهداری و پشتیبانی تجهیزات رایانه‌ای مناطق ۱۰‌گانه، معاونت‌ها، سازمان‌های تابعه شهرداری و شورا که شامل ۳هزار و ۴۶۵ دستگاه رایانه، هزار و ۴۶۸ دستگاه پرینتر، ۴۲۲ دستگاه اسکنر و ۱۴۶ دستگاه ثبت تردد پرسنلی فعالیت گسترده دارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج، نگهداری از ۴هزار و ۲۰۰‌ ایستگاه کاری شبکه، ارتقا بستر شبکه شهرداری، بروزرسانی و در صورت نیاز ایجاد شبکه جدید برای تمامی زیر مجموعه‌ها و نگهداری از حدود ۹۰ لینک ارتباطی در سطح شهر، ایجاد شبکه رادیویی جدید در صورت نیاز و در مناطقی که امکان ارائه شبکه فیبر نوری وجود ندارد، انجام می‌شود.
وی دیگر قابلیت‌های سازمان فاوا را نگهداری از دکل‌های نصب شده در ساختمان‌های شهرداری، نگهداری و توسعه شبکه ارتباطی سیم کارتی (APN)، محاسبه، جانمایی و ثبت اطلاعات دکل‌های درخواستی اپراتورهای مخابراتی شرکت‌های همراه اول، ایرانسل، رایتل و زیتل و تلاش جهت تجمیع آن‌ها، پیاده‌سازی فرآیند ثبت درخواست دکل (احداث، شیرینگ، تمدید) در سامانه اجاره اماکن، صدور مجوز احداث دکل‌ها پس از کسب استعلامات و جمع آوری مستندات مورد نیاز و الزام بابت زیباسازی دکل‌ها توسط اپراتورها جهت ایجاد فضای بصری مناسب شهری دانست.

دهقان در ادامه به اهمیت امنیت و مرکز داده پرداخت و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، تلاش‌های بسیاری جهت حفظ و نگهداری سامانه‌ها و پشتیبانی از سرورها، تلاش بی‌وقفه و مستمر جهت افزایش نفوذ ناپذیری خارجی و سازمان دهی سیستم‌های دفاعی در مقابله با هکرها و حملات سایبری، جلوگیری و پیشگیری از امکان دسترسی به اطلاعات حوزه‌های مختلف، پشتیبان‌گیری مداوم از داده‌ها، بروزرسانی مداوم آنتی ویروس‌ها و سرویس‌های امنیتی در حوزه‌های شبکه و خدمات IT و... انجام می‌شود.
یکپارچگی خدمات با گسترش زیرساخت‌های فاوا امکانپذیر شده است
یکپارچگی خدمات با گسترش زیرساخت‌های فاوا امکانپذیر شده است
یکپارچگی خدمات با گسترش زیرساخت‌های فاوا امکانپذیر شده است
یکپارچگی خدمات با گسترش زیرساخت‌های فاوا امکانپذیر شده است
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین