تاریخ انتشارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱
plusresetminus
حزب الله: در پی تشدید حملات حزب‌الله لبنان به شهرک‌های صهیونیست‌نشین در شمال سرزمین‌های اشغالی در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به منازل غیرنظامیان در جنوب لبنان، یک رسانه عبری‌زبان گزارش داد حزب‌الله معادله «چشم در برابر چشم» را در دستور کار خود قرار داده است.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۲۵۲
رسانه عبری: حزب‌الله معادله «چشم در برابر چشم» را در پیش گرفته است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، وب‌سایت عبری‌زبان «واللا» در این باره به نقل از یک افسر صهیونیست نوشت: «اکثر اسرائیلی‌ها آنچه من می‌دانم را نمی‌دانند؛ ویران کردن خانه‌های شهرک‌نشینان در شمال شدت گرفته است و حزب‌الله با پرتاب مستقیم و شدید موشک به خانه‌ها و ویران کردن‌ها به حملات اسرائیل پاسخ می‌دهد و اسرائیلی‌های ساکن این مناطق دیگر جایی برای بازگشت به آن نخواهند داشت.»
این رسانه گزارش داد: «حزب‌الله در پاسخ به این واقعیت که ارتش اسرائیل به ساختمان‌ها در جنوب لبنان حمله می‌کند، گزینه حمله به ساختمان‌ها در شهرک‌های شمال را انتخاب کرده است.»
واللا در ادامه آورده است: «حزب‌الله امروز معادله چشم در برابر چشم را برقرار کرده است.»
نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده است و هم‌زمان مقامات رژیم صهیونیستی به انجام حملات گسترده به لبنان تهدید کرده‌اند.
این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.
این اظهارات پس از آن بیان شد که مقاومت اسلامی لبنان جمعه از هدف قرار دادن پایگاه «خربه ماعر» و تجهیزات توپخانه مستقر در آن با موشک کاتیوشا خبر داد.
حدود یک ساعت و نیم پس از هدف قرار دادن پایگاه خربه ماعر و در حالی که سربازان دشمن برای تعمیر تخریب ناشی از این حمله در آن مستقر شده بودند، رزمندگان مقاومت با ده‌ها موشک کاتیوشا برای دومین بار محل تجمع آنها را مورد هدف قرار دادند.
مقاومت لبنان همچنین از هدف قرار دادن شهرک «کریات شمونه» با موشک‌های کاتیوشا و همچنین هدف قرار دادن پادگان «یفتاح» با سلاح‌های راکتی خبر داد.
حزب‌الله در این باره اعلام کرد که این ۲ عملیات در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به روستاها و خانه‌های جنوب لبنان و هدف قرار دادن غیرنظامیان صورت گرفت.
رزمندگان مقاومت همچنین پایگاه «السماقه» در تپه‌های اشغالی «کفر شوبا» را با سلاح‌های موشکی هدف قرار دادند.
رزمندگان حزب‌الله همچنین تجهیزات جاسوسی توسعه یافته در پایگاه «مسکاو عام» را هدف قرار داده و آنها را منهدم کردند.
در همین راستا، «یوسی یهوشع»، خبرنگار نظامی روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد که ۳۵ موشک از لبنان به سمت کریات شمونه پرتاب شد و ۲۰ موشک با موفقیت به اهداف اصابت کرد و منجر به وارد شدن خسارت شدیدی در این شهرک شد.
شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز در این باره به نقل از منابعی در ایستگاه آتش نشانی شمال اراضی اشغالی گزارش داد که ۱۰ تیم در خاموش کردن آتش سوزی که در پی بمباران موشکی حزب‌الله در کریات شمونه رخ داد، شرکت داشتند.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.
رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.
اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین