تاریخ انتشارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۹
plusresetminus
حزب الله: مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در تهران و ۲۱ حوزه انتخابیه دیگر برگزار شد.
۰
کد مطلب : ۳۳۶۲۲۲
نتایج مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای مشخص شدن سرنوشت ۴۵ کرسی باقیمانده روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در تهران و چند حوزه انتخابیه دیگر برگزار شد.
 
مرحله اول انتخابات مجلس، ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد که با توجه به عدم کسب نصاب لازم از سوی برخی نامزدها، این انتخابات در ۲۲ حوزه انتخابیه در ۱۵ استان به دور دوم کشیده شد و ۹۰ نامزد برای به دست آوردن ۴۵ کرسی باقیمانده مجلس با یکدیگر به رقابت پرداختند.
 
در هشت حوزه از ۲۲ حوزه انتخابیه از جمله تهران، مرحله دوم انتخابات برای اولین بار به صورت الکترونیکی برگزار شد.
 
همچنین، از مجموع ۴۵ کرسی باقیمانده مجلس دوازدهم که امروز تعیین تکلیف شدند، ۱۶ کرسی مربوط به تهران و ۲۹ کرسی متعلق به سایر حوزه‌های انتخابیه است.
 
پس از تایید نتایج انتخابات از سوی شورای نگهبان، مجلس دوازدهم با ۲۹۰ نماینده در هفتم خردادماه رسما فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 
بنابر اعلام وزارت کشور، نتایج مرحله دوم مجلس دوازدهم در ۲۲ حوزه انتخابیه باقیمانده "به ترتیب حروف الفبا" به شرح زیر است:
 
۱- آبادان: جواد سعدون‌زاده  (۲۵۱۳۸ رای) و سیدمحمد مولوی (۲۱۵۷۸ رای)
 
۲- بیرجند، درمیان و خوسف: سیدحسن هاشمی (۶۷۱۶۹ رای)
 
 ۳- پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز: ابراهیم فهیمی (۵۰۹۸۳ رای)
 
۴- تبریز، آذرشهر و اسکو: علی رضا منادی سفیدان (۸۰۰۱۴ رای)، علی جعفری آذر (۷۵۳۱۹ رای)، رضا صدیقی (۷۴۸۸۴ رای) و علیرضا نوین (۶۶۵۱۳ رای)
 
۵- تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس: بیژن نوباوه‌وطن (۲۷۱۰۹۴ رای)، محمد سراج (۲۴۸۹۲۷ رای)، ابوالفضل ظهره‌وند (۲۳۹۷۱۹ رای)، حسین صمصامی (۲۳۶۹۲۱ رای)، زهره‌سادات لاجوردی (۲۳۰۰۳۳ رای)، احمد نادری (۲۲۷۷۳۶ رای)، ابراهیم عزیزی (۲۲۵۶۰۷ رای)، سمیه رفیعی (۲۲۲۵۴۴ رای)، پیمان فلسفی (۲۱۸۹۱۰ رای)، ابوالقاسم جراره (۲۱۸۷۷۱ رای)، سیدمرتضی محمودی (۲۱۱۸۶۰ رای)، مجتبی رحماندوست (۲۱۱۱۶۹ رای)، عبدالحسین روح‌الامینی (۲۰۰۸۶۵ رای)، مجتبی زارعی (۲۰۰۳۸۰ رای)، زینب قیصری (۱۹۹۲۰۸ رای) و علیرضا سلیمی (۱۹۸۸۳۵ رای)
 
۶- خدابنده: احمد بیگدلی (۳۷۵۲۶ رای)
 
۷- خرم‌آباد و چگنی: هادی هاشمی‌نیا (۴۹۶۶۲ رای) و رضا سپه‌‌وند (۴۵۹۳۴ رای)
 
۸- رامهرمز و رامشیر: امیرحسین نظری (۳۶۶۲۳ رای)
 
۹- زنجان و طارم: نبی‌الله محمدی (۳۵۵۱۷ رای)
 
۱۰- سمیرم: رحیم کریمی
 
۱۱- شبستر: محمود طاهری (۱۹۲۹۵ رای)
 
۱۲- شیراز و زرقان: سیداسماعیل حسینی (۵۷۷۵۷ رای) و ابراهیم عزیزی (۴۳۱۴۶ رای)
 
۱۳- قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ و سوادکوه شمالی: عمران عباسی‌کالی (۴۲۰۲۳ رای) و علی کشوری (۳۸۸۳۲ رای)
 
۱۴- کرج، اشتهارد و فردیس: علی شیرین‌زاد (۴۸۸۸۰ رای) و مصطفی سعیدی (۲۶۴۰۰ رای)
 
۱۵- کرمانشاه: عبدالرضا مصری (۷۳۸۹۴ رای) و فضل‌الله رنجبر (۵۴۱۲۱ رای)
 
۱۶- گنبد کاووس: عبدالحکیم آرکاکلی (۴۰۵۱۸ رای)
 
۱۷- لنجان: اکبر پولادی (۱۷۹۷۲ رای)
 
۱۸- مشهد و کلات: کاظم معتمدی‌فر و حسنعلی اخلاقی امیری
 
۱۹- مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد: اسفندیار عبدالهی (۴۹۰۸۰ رای)
 
۲۰- ملایر: احمد آریایی‌نژاد (۲۱۸۵۱ رای)
 
۲۱- میانه: مهدی اسماعیلی (۲۲۷۶۱ رای)
 
۲۲- ورامین، پیشوا و قرچک: علی خزایی (۴۱۲۰۴ رای)
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین