تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۲
plusresetminus
حزب الله:عبدالفتاح السیسی پس از اینکه بیش از ۸۹ درصد آرا در انتخابات اخیر مصر را بدست آورد امروز برای سومین دوره متوالی، سوگند ریاست جمهوری ادا کرد.
۰
کد مطلب : ۳۳۳۴۶۷
السیسی برای سومین بار متوالی سوگند ریاست‌جمهوری خورد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر امروز سه‌شنبه برای سومین دوره ۶ ساله در برابر مجلس نمایندگان در پایتخت اداری جدی مصر در شرق قاهره سوگند قانون اساسی را یاد کرد.
براساس گزارش الحره، این مراسم پس از آن صورت گرفت که السیسی در انتخابات پایان سال گذشته ۸۹.۶ درصد را به دست آورد. او ویژگی‌های آنچه را «اقدام ملی» توصیف در سخنرانی خود پس از ادای سوگند قانون اساسی تصریح کرد که در سطح روابط خارجی، اولویت حفاظت از امنیت ملی مصر خواهد بود و برای تقویت روابط متوازن با همه طرف‌ها در دنیای جدیدی که ویژگی‌های آن در حال شکل گیری است، تلاش خواهد نمود.
او افزود که در سطح سیاسی، گفتگو‌های ملی تکمیل و تعمیق می‌شود و توصیه‌های مورد توافق در سطوح مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اجرا می‌شود. السیسی همچنین به اتخاذ راهبرد‌هایی برای افزایش منابع اقتصادی مصر، افزایش انعطاف پذیری اقتصاد در مواجهه با بحران ها، دستیابی به رشد اقتصادی قوی و متعادل و ارتقای نقش بخش خصوصی اشاره و  بر به حداکثر رساندن نقش اقتصادی کانال سوئز تاکید کرد.
در ۱۸ دسامبر، سازمان ملی انتخابات اعلام کرد که السیسی (۶۹ ساله) با کسب ۳۹.۷ میلیون رای، یا ۸۹.۶ درصد از کل آرای معتبر، به مدت ۶ سال به مقام ریاست جمهوری دست یافت. السیسی، وزیر دفاع و فرمانده سابق ارتش، پس از کودتا علیه محمد مرسی، رئیس جمهور سابق، در ژوئیه ۲۰۱۳ به قدرت رسید.
 وی در انتخابات سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ با بیش از ۹۶ درصد آرا پیروز شد. السیسی پس از آن اصلاح قانون اساسی را ارائه کرد تا دوره دوم او به جای ۴ سال، ۶ سال باشد تا بتواند برای سومین دوره نامزد شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین