تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹
plusresetminus
حزب الله: یک سازمان حقوق بشری با افشای ابعادجدیدی از جنایات هولنک صهیونیست‌ها در مجتمع پزشکی شفاء در شهر غزه اعلام کرد این جنایات در ادامه جنگ نسل‌کشی اسرائیل علیه مردم فلسطین بوده وجامعه جهانی باید اقدامی فوری و جدی برای متوقف کردن تجاوزات اسرائیل انجام دهد.
۰
کد مطلب : ۳۳۳۴۵۴
افشای ابعاد جدید از جنایات هولناک صهیونیست‌ها در مجتمع شفاء
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در گزارش جدید خود از جنایات اشغالگران علیه مردم بی‌دفاع غزه اعلام کرد که کشتار وحشتناکی که ارتش اسرائیل طی دو هفته در مجتمع پزشکی شفاء غزه و منطقه اطراف آن انجام داد بسیار شوکه‌کننده است.
1500 فلسطینی قربانی 2 هفته وحشی‌گری صهیونیست‌ها در مجتمع شفاء
این سازمان حقوق بشری با اشاره به جنایات وحشتناک صهیونیست‌ها علیه همه افراد حاضر در بیمارستان شفاء و اطراف آن بدون توجه به جنسیت و شرایط و سن این افراد از جمله کودکان و زنان باردار گزارش داد که ابعاد واقعی و دقیق این کشتار هنوز به طور کامل فاش نشده است. برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که بیش از 1500 فلسطینی در نتیجه حمله گسترده ارتش اسرائیل به بیمارستان شفاء و منطقه اطراف آن قتل عام، زخمی یا مفقود شده‌اند که نیمی از آنها زن و کودک هستند. به گفته شاهدان عینی هنوز صدها جسد و اندام‌های بریده شده غیرنظامیان در داخل و اطراف مجتمع شفاء روی زمین است.
بر اساس این گزارش در میان قربانیان این جنایت هولناک، دست کم بیش از 22 نفر بیمار بودند که در نتیجه محاصره شدید اسرائیل علیه بیمارستان شفاء و محرومیت از امکانات پزشکی ونیز غذا و دارو جان خود را از دست دادند. ارتش اسرائیل در تمام این مدت مانع رسیدن تیم‌های امدادی و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی به مجتمع شفاء شد و حتی پرسنل پزشکی در این بیمارستان را که می‌توانستند به دیگران کمک کنند، قتل عام یا بازداشت و یا مجبور به ترک بیمارستان کرد و سرنوشت بسیاری از آنها هنوز نامعلوم است.
اسرائیل می‌خواهد فرصت زندگی را از مردم غزه بگیرد
این سازمان حقوق بشری تاکید کرد: مجتمع شفاء پس از آن که ارتش اسرائیل تمامی ساختمان های آن از جمله سردخانه و حیاط‌ها و راهروهای داخلی و خارجی آن را با بمباران و سوزاندن ویران کرد، اکنون به طور کامل از دسترس خارج شده است. این جنایت ارتش اسرائیل علیه مجتمع پزشکی شفاء در خط مقدم طرح سیستماتیک، سازماندهی شده و گسترده‌ای است که اسرائیل علیه بخش بهداشت و درمان در نوار غزه برای از کار انداختن آن پیش گرفته است تا غزه را به یک نقطه بی بازگشت برساند و فرصت زندگی را از مردم فلسطین در این منطقه بگیرد.
سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در ادامه گزارش داد: نیروهای ارتش اسرائیل بیش از 25000 غیرنظامی فلسطینی را پس از ارتکاب جنایات فراوان علیه آنها در منطقه اطراف مجتمع شفاء از جمله کشتار، هدف قرار دادن، محاصره، بازداشت‌های خودسرانه، تخریب و آتش‌زدن خانه‌ها و ... آواره کردند و برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که نیروهای اسرائیلی بیش از 1200 واحد مسکونی را در مجاورت مجتمع پزشکی شفاء ویران کرده و سوزاندند. کشتاری که در مجتمع پزشکی شفاء رخ داد و هدف قرار دادن غیرنظامیان و همه تاسیسات غیرنظامی، جنایتی خطرناک بوده و دلیلی دیگر بر جنایت نسل‌کشی است که اسرائیل از 6 ماه قبل ضد فلسطینیان در نوار غزه مرتکب می‌شود.
کاری که اسرائیل می‌کند جنایت علیه بشریت است
در ادامه این گزارش تاکید شده است که ارتش اسرائیل این جنایت خود را در مجتمع شفاء بدون کوچکترین احترامی به قوانین بین‌المللی به ویژه قوانینی که بر ضرورت محافظت از غیرنظامیان و تیم‌های پزشکی و امدادی و ... تاکید دارد انجام داده است. این درحالی است که اسرائیل تاکنون هیچ دلیل و توجیهی برای این جنایات خطرناک در این حجم وسیع که به شدت ناقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه بوده و جنایت علیه بشریت محسوب می‌گردد ارائه نداده است.

این سازمان از مسئولان دولتی در غزه خواست تا شواهد جنایات ارتش اسرائیل در بیمارستان شفاء و منطقه اطراف آن را حفظ و مستند کنند و اجازه دستکاری اسرائیل در این شواهد و از بین بردن آنها را ندهند.
دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه همچنین از همه بازماندگان این جنایت هولناک و شاهدان عینی خواست تا با تیم‌های این سازمان به شماره (00447775170355) تماس بگیرند و همه مشاهدات خود از جنایتی که ارتش اسرائیل در مجتمع پزشکی شفاء و اطراف آن انجام داد را در اختیار این تیم‌ها قرار دهند تا این شواهد حفظ و مستند شود و در تحقیقات بین‌المللی مورد استفاده قرار بگیرد.
سازمان مذکور در ادامه ضمن درخواست از همه نهادهای بین‌المللی حاضر و فعال در غزه برای مستند کردن جنایات اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی، نسبت به عواقب اصرار این رژیم برای تخلیه شهر غزه و آواره کردن ساکنان شمال این منطقه به سمت جنوب از طریق سیاست‌های ظالمانه‌ای همچون عملیات‌های نظامی و محاصره و گرسنگی و .. هشدار داده و تاکید کرد که جامعه بین‌المللی فورا باید برای محافظت از غیرنظامیان فلسطینی در برابر جنایت نسل کشی که اسرائیل شش ماه است در نوار غزه مرتکب می‌شود، اقدام جدی انجام دهد و اسرائیل را به هر طریقی برای متوقف کردن تجاوزات آن علیه مردم و زیرساخت‌های غیرنظامی غزه تحت فشار قرار دهد.
نیروهای ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی سپیده دم دیروز دوشنبه بعد از گذشت بیش از 2 هفته از حملات وحشیانه خود به مجتمع پزشکی شفاء در شهر غزه، به طور کامل از این بیمارستان و محیط اطراف آن عقب‌نشینی کردند.
ساعاتی قبل از خروج نیروهای اشغالگر از مجتمع پزشکی شفاء، «تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که از زمان آغاز محاصره بیمارستان شفاء در 18 مارس تاکنون 21 بیمار در این بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. علاوه بر آن 107 بیمار در یک ساختمان نامناسب در این مجتمع پزشکی محبوس شده‌اند که فاقد مراقبت‌های کافی می‌باشند و از میان آنها 4 کودک و 28 بیمار در وضعیتی بسیار وخیم به سر می‌برند و درحالی که دچار عفونت‌های شدید ناشی از زخم شده‌اند هیچ آبی برای تمیز کردن زخم‌های آنها نیست.
وی تاکید کرد که از روز شنبه، در بیمارستان شفاء به ازای هر 15 نفر تنها یک بطری آب باقی مانده و به دلیل شرایط غیربهداشتی و کمبود شدید آب شاهد شیوع انواع بیماری‌های واگیردار هستیم.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین