تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
plusresetminus
حزب الله: یکی از تحلیلگران و اساتید دانشگاه صهیونیستی رایشمن تاکید کرد دبیرکل حزب‌الله لبنان از ابتدای جنگ ثابت کرد وحدت بین عرصه‌های مقاومت واقعیت دارد.
۰
کد مطلب : ۳۳۱۰۸۷
تحلیلگر صهیونیست: نصرالله در حرف و عمل وحدت عرصه‌ها را تایید کرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،شای هار تسوی، تحلیلگر صهیونیست تاکید کرد که بدون آتش بس در غزه، حزب الله عملیات خود علیه پایگاه‌ها و شهرک‌های اشغالی در مرز را متوقف نخواهد کرد.
براساس گزارش المیادین، استاد مؤسسه سیاست و استراتژی در دانشگاه رایشمن رژیم صهیونیستی، افزود: نصرالله از ۷ اکتبر، با گفتار و عمل، وحدت بین عرصه‌ها را تأیید کرده است و قطعاً اکنون معادله را  به ویژه قبل از احتمال عملیات نظامی گسترده در رفح تغییر نخواهد داد.
او اعلام کرد که تصادفی نیست که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، امکان آتش بس در غزه را کلید توقف درگیری‌ها در عرصه‌های مختلف می‌داند. سخنرانی او همزمان با ارائه پیشنهاد کتبی فرانسه به بیروت با هدف پایان دادن به خصومت‌ها با رژیم صهیونیستی و دستیابی به توافقی در مورد مرز‌های مورد مناقشه در امتداد مرز بین لبنان و فلسطین اشغالی است.
این طرح فرانسه بر اساس سندی که رویترز آن را منتشر کرده است، شامل عقب نشینی نیروهای حزب از جمله واحد نخبگان حزب الله تا فاصله ۱۰ کیلومتری از مرز است. با این حال مقاومت اسلامی لبنان با تایید ارتباط عملیات خود با آنچه در نوار غزه می‌گذرد، تاکید کرد که توقف آن منوط به توقف تجاوزات صهیونیست‌ها به نوار غزه است.
چند روز پیش، گیورا عنبر، سرتیپ ذخیره ارتش اشغالگر و فرمانده سابق تیپ گولانی گفت که حزب الله در حال توسعه توانایی‌های خود و افزایش برد موشک‌های کورنت است که در جبهه شمالی پرتاب می‌کند.
رسانه‌های صهیونیستی نیز گزارش دادند که حزب الله پس از برقراری معادله آتش باز، تا زمانی که درگیری‌ها در غزه ادامه داشت، شهرک‌های شمال را به عنوان اسیر نگه داشته است. گفتنی است پیشتر رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده بودند که در صورت عدم بازدارندگی با حزب الله، شهرک نشینان صهیونیستی شمال به خانه‌های اشغالی خود باز نمی‌گردند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین