تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
plusresetminus
حزب الله: معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ارائه ۲۰ خدمت ثبتی به صورت آنلاین خبرداد.
۰
کد مطلب : ۳۳۱۰۵۵
۲۰ خدمت ثبتی آنلاین شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ستار هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سامانه و پلتفرم کاتب یکی از اتفاقات تحولی است که در فضای ثبتی کشور رقم خورده که جای آن در فضای ثبتی کشور به شدت خالی بود.
وی گفت: نگاه موجود در پلتفرم کاتب این است که بتوانیم خدمات ثبتی را در افق ۱۴۰۴ در کل کشور توزیع کنیم و همه مردم بتوانند به صورت برخط از خدمات ثبتی کشور بهره ببرند.
هاشمی با بیان اینکه اکنون ۲۰ خدمت ثبتی که امکان پذیر بود در قالب پلتفرم کاتب در اختیار مردم قرار گرفته است گفت: مردم با مراجعه به سایت کاتب می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.
وی افزود: خدمات در حوزه‌هایی نظیر املاک، اسناد، مالکیت معنوی، ثبت شرکت‌ها و دیگر حوزه‌ها وجود دارد و این شروع راهی است که می‌تواند به شدت در فضای ثبتی کشور تحول ایجاد کند.
وی اظهار کرد: اکنون ۲۰ خدمت ثبتی در دسترس مردم است، اما در افق ۱۴۰۴ امیدواریم به ۴۰۰ خدمت ثبتی بر روی سکوی کاتب برسیم.
هاشمی گفت: سکو کاتب تعامل پذیر طراحی شده تا بتوانیم با همه سکو‌های اقتصاد دیجیتال در کشور تعامل نزدیک داشته باشیم.
معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مردم در سکوی کاتب می‌توانند دارایی‌های مشهود و غیرمشهود خود را پایش کنند به صورتی که در حوزه املاک بسیار مهم است شهروندان از دارایی‌های خود مطلع باشند و اگر به هر دلیلی سندی بر روی دارایی شما صادر شود قابل مشاهده و اطلاع است.
وی گفت: در شرایط کنونی اگر اسنادی به مردم ارائه می‌شود امکان اصالت سنجی به صورت برخی وجود دارد و اطمینان خاطر را ایجاد می‌کند.
 
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین