تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹
plusresetminus
حزب الله:سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری زنان گفت: به آینده زنان خوش‌بین‌تر شده‌ام و دو وزنه‌بردار ما مدال‌های ارزشمندی را گرفتند.
۰
کد مطلب : ۳۳۱۰۴۹
الهام حسینی دیر بجنبد جوانها جایش را می‌گیرند/ به وزنه‌برداری زنان خوشبین‌تر شدم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،کوروش باقری درباره‌ی عملکرد دختران وزنه‌بردار در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ ازبکستان بیان کرد: ریحانه کریمی در چرخه المپیک بود او افزایش رکورد داشت اما انتظار من بیشتر بود مخصوصا در حرکت یک ضرب. فاصله او تا رسیدن به سهمیه المپیک خیلی زیاد است. با این حال به نظرم کارش قابل قبول است. فاطمه کشاورز هم نسبت به یک ماه پیش حدود هفت کیلوگرم افزایش رکورد داشت. کشاورز و کریمی رکوردهای ایران را هم جابجا کردند. البته باز هم تاکید می‌کنم فاصله آنها تا رسیدن به سهمیه المپیک زیاد است.
کوروش باقری: الهام حسینی دیر بجنبد جوانها جایش را می‌گیرند/ به وزنه‌برداری زنان خوشبین‌تر شدم
او ادامه داد: اینکه فکر کنیم چون دسترسی به هدفی که داریم، سخت است و باید بنشینیم و زانوی غم بغل کنیم و هیچ کار نکنیم، بی‌حاصل‌ترین کار است. به نظرم باید به سمت اهداف حرکت کنیم حتی شده یک قدم برداریم. اگر با هدفمان هزار قدم فاصله داریم اگر تکان نخوریم، این هزار قدم کم نمی‌شود. با قدم‌های کوچک می‌توان در آینده کارهای بزرگی انجام داد.
رزاقی و مقصودی مدال‌های ارزشمندی گرفتند
باقری در مورد عملکرد الهه رزاقی و کیژان مقصودی که دو مدال نقره و سه مدال برنز گرفتند، گفت: الهه رزاقی در دسته ۷۶ کیلوگرم فوق‌العاده کار کرد و شش حرکت صحیح داشت. او توانست رکورد ایران را جابجا کند و دو مدال نقره ارزشمند گرفت. در دسته ۸۷ کیلوگرم نیز کیژان مقصودی توانست افزایش رکورد داشته باشد و سه مدال برنز خوب گرفت و فکر می‌کنم که دارد خودش را به سطح اول آسیا نزدیک می‌کند.
کوروش باقری: الهام حسینی دیر بجنبد جوانها جایش را می‌گیرند/ به وزنه‌برداری زنان خوشبین‌تر شدم
الهام حسینی خوب کار نکرد
سرمربی تیم زنان با اشاره نتیجه نگرفتن الهام حسینی در دسته ۸۱ کیلوگرم، تصریح کرد: برای الهام حسینی برنامه این بود که صرفا وزن کشی کند. با توجه به فضای مسابقه، برانگیخته شد وزنه بزند که البته خوب هم کار نکرد. حالا ممکن است برخی‌ها بگویند که چرا اصلا او وزنه زد در صورتی که اگر نمی‌گذاشتیم وزنه بزند ممکن بود در آینده حرف و حدیث‌هایی به وجود بیاید. از اینکه الهام حسینی وزنه زد، پشیمان نیستم چون برای خودش تلنگری بود. ان‌شاءالله این تلنگر باعث شود که در مسابقات پیش رو رکوردهای بهتری را ثبت کند.
حسینی می‌داند دیر بجنبد جوان‌ترها جایش را می‌گیرند
باقری در پاسخ به این پرسش که الهام حسینی در دو مسابقه نتیجه نگرفت و تا چه زمانی قرار است به او فرصت دهد؟ تاکید کرد: عملکردش در این مسابقات قابل انتظار بود اما برای جام جهانی تایلند باید آماده شود و افزایش رکورد داشته باشد. خوشبینم که روزهای بهتری در انتظار الهام حسینی است. الهام حسینی خودش بهتر از همه می‌داند که اگر یک ذره دیر بجنبد ممکن است یک جوان بیاید و جای او را بگیرد. او جزو کسانی است که چرخه المپیکش تقریبا کامل شده است و تنها یک مسابقه دیگر باقی مانده و وظیفه داریم تا انتها این فرصت را به او بدهیم.
کوروش باقری: الهام حسینی دیر بجنبد جوانها جایش را می‌گیرند/ به وزنه‌برداری زنان خوشبین‌تر شدم
سرمربی زنان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چه زمانی قرار است یک وزنه بردار دیگر در دسته ۸۱ کیلوگرم پرورش داده شود تا در آینده جایگزین الهام حسینی شود؟ گفت: اولا باید ببینیم سیاست فدراسیون به چه صورت است و تا عید نوروز  که با همین سه نفر (ریحانه کریمی، فاطمه کشاورز و الهام حسینی) ادامه می‌دهیم. از سال جدید نفرات بیشتری را دعوت می‌کنیم و مطمئن باشید که به این شکل نمی ماند. حتما مد نظر ما این است جوان‌تر ها را بیاوریم.
کورسوی امید به سهمیه المپیک دارم
باقری در مورد کم بودن شانس وزنه‌برداری زنان برای گرفتن سهمیه المپیک پاریس تصریح کرد: من آدمی نیستم که به آسانی ناامید شوم‌. ممکن است فدراسیون و اطرافیان امید نداشته باشند اما خود من کورسوی امیدی را متصور هستم.
به آینده زنان خوشبین‌تر شدم
او در مورد آینده وزنه‌برداری زنان تاکید کرد: خوش‌بین‌تر از قبل هستم. حدود ۱۰ نفر در اردوی تیم ملی هستند که اگر فدراسیون همچنان حمایت خود را ادامه دهد، امید دارم هرچه زودتر آنها هم مدال جهانی بگیرند. در وزنه‌برداری زنان، اکثر نفرات برتر  برای قاره آسیا هستند. طبیعی است اگر ما در قاره آسیا نفر اول باشیم در سطح جهان هم جزو بهترین نفرات خواهیم بود. بخش اصلی وزنه‌برداری دنیا را آسیایی‌ها تشکیل می‌دهند. زمان بیشتری در اختیار داشته باشیم، شرایطمان بهتر می‌شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین