تاریخ انتشارشنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹
plusresetminus
حزب الله: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی در بیروت بیان کرد: یکی از دستاوردهای نبرد طوفان الاقصی این بود که مسئله فلسطین مجدداً به موضوع اصلی جهان اسلام و جامعه جهانی تبدیل شد.
۰
کد مطلب : ۳۳۰۸۹۷
امیرعبداللهیان: طوفان الاقصی مسئله فلسطین را مجدداً به موضوع اصلی جهان اسلام تبدیل کرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان که به بیروت سفر کرده است، با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی دیدار کرد.
در این دیدار که آقایان زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس و جمیل مزهر، معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین حضور داشتند، آخرین تحولات میدانی و سیاسی فلسطین و جنگ علیه غزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
‎رهبران گروه‌های مقاومت در این دیدار ضمن تشریح وضعیت میدانی نوار غزه و ایستادگی قهرمانانه مقاومت و مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری در بیش از 4 ماه گذشته، تأکید کردند: در نتیجه ایستادگی و مقاومت، نشانه‌های قطعی پیروزی ملت فلسطین ظاهر شده است.
ایشان تاأکید داشتند که زمان به‌نفع مقاومت است و دشمن صهیونیستی در حالی که تحت فشارهای فزاینده داخلی و بین‌المللی قرار گرفته، به هیچ یک از اهداف اعلامی خود دست نیافته است.
‎رهبران گروه‌های مقاومت ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از نقش و حمایت‌های رهبری، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران و نیز گروه‌های محور مقاومت در حمایت از ملت فلسطین قدردانی کردند و تحرکات گسترده دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در 4 ماه گذشته را در حمایت از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین در سطح جهانی مؤثر دانستند.
‎رهبران فلسطینی همچنین بر اهمیت وحدت صفوف فلسطینی در مرحله اداره نبرد میدانی و سیاسی کنونی و مرحله پس از پیروزی برای رسیدگی به مشکلات مردم نوار غزه در نتیجه پیامدهای این جنگ تأکید کردند.
حسین امیرعبداللهیان , فلسطین , مقاومت فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , زیاد النخاله ,
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تبریک پیروزی‌های مقاومت در میدان، خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای نبرد طوفان الاقصی این بود که مسئله فلسطین مجدداً به موضوع اصلی جهان اسلام و جامعه جهانی تبدیل شد و مقاومت نیز توانست جایگاه و نقش غیرقابل انکار خود را در صحنه فلسطین و معادلات منطقه، تثبیت نماید.
امیرعبداللهیان همچنین با تأکید بر اولویت توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در غزه و کرانه باختری، اهمیت اتخاذ موضع یکپارچه و متحد گروه‌های فلسطینی در مدیریت ابتکارهای سیاسی مطرح‌شده برای پایان جنگ علیه غزه، امدادرسانی به مردم بی‌پناه غزه و تبادل اسرا را یادآور شد.
رییس دستگاه دیپلماسی با اشاره به مذاکرات و رایزنی‌های هفته‌های اخیر خود با مقامات کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی، افزود: این تنها ملت فلسطین و گروه‌های فلسطینی هستند که از حق انحصاری برای تعیین سرنوشت خود برخوردارند و دیگر بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی باید از تحمیل طرح‌های خود از خارج از فلسطین بر ملت فلسطین خودداری نمایند و اجازه دهند ملت فلسطین در خصوص سرنوشت خویش و بر اساس سازوکارهای مورد توافق فلسطینی تصمیم بگیرند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین