تاریخ انتشارشنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹
plusresetminus
حزب الله: کارشناس هندبال گفت: اگر این دو سال تا مسابقات قهرمانی آسیا را وقت بگذاریم و برای تیم ملی برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم می‌توانیم در بین چهار تیم آسیا باشیم و حتی به فینال هم برسیم.
۰
کد مطلب : ۳۳۰۸۶۵
می‌توانیم در آسیا فینالیست شویم اگر...
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محسن اخگر کارشناس هندبال در خصوص عملکرد تیم ملی هندبال مردان در مسابقات قهرمانی آسیا منامه بحرین اظهار کرد: من به شخصه عقیده دارم که تیم ملی ایران همیشه در آسیا می‌تواند بین چهار تیم برتر باشد اما متاسفانه برنامه ریزی خوب و استفاده بهینه از بازیکنان را نداریم. در طول مسابقات قهرمانی آسیا هم فکر می‌کنم اگر برنامه‌ریزی بهتری داشتیم و اگر تیم را بهتر اداره می کردیم شرایط عوض می‌شد. ما متاسفانه نتوانستیم در شرایط حساس تیم را اداره کنیم و آنها را در دست نداشتیم. همین‌ها سبب شد که بازی هایی که می توانستیم راحت برنده از زمین خارج شویم را متاسفانه باختیم و به مرحله نیمه نهایی نرسیدیم. صعود به این مرحله هدف تیم ما بود. این هدف لیاقت تیم ایران در جام ملت های آسیا بود.
وی در ادامه گفت: تغییراتی در کادر فنی و تیم ملی داشتیم. البته به نظر من وقتی کادر فنی مسئولیت تیم را قبول می‌کند دیگر هیچ بهانه ای نمی تواند داشته باشد. به عقیده من با وجود داشتن تمام ظرفیت هندبال ایران آن طور که باید و شاید نتوانستیم تیم را هدایت کنیم. اکنون هم نباید تیم را تا مسابقات آینده رها کنیم. باید از یک مربی تمرین دهنده خارجی و یک مربی خوب ایرانی کمک گرفت و تا دو سال آینده که فرصت خوبی است تیم را برای مسابقات آسیا آماده کرد.
 کارشناس هندبال در خصوص انتخاب مربی خارجی یا ایرانی برای تیم ملی هندبال ایران گفت: به نظرم اکنون باید یک مربی خوب خارجی استخدام کنیم. باید مربی که به خدمت گرفته می‌شود در حد مربی قطر، بحرین، ژاپن و .. باشد. اگر در این حد می توانند مربی به خدمت بگیرند برای تیم ملی مثمرثمر خواهد بود. اگر قرار است در حد مربیانی که تاکنون جذب کرده ایم، بیاوریم فکر می کنم مربی ایرانی هم در همان حد می تواند کار انجام دهد. از امروز تا دو سال آینده باید برای هر روزش برنامه‌ریزی کرد. اگر این دو سال را وقت بگذاریم و برای تیم ملی برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم می توانیم در بین چهار تیم آسیا و حتی به فینال آسیا برسیم.
مدیر فنی تیم صدرنشین مس کرمان در ادامه در خصوص لیگ برتر هندبال گفت: لیگ برتر با این وقفه‌ها برای تیم‌های باشگاهی مشکل ساز بود. آماده نگه‌داشتن تیم‌ها در این شرایط سخت بود. تیم ما هم 5 بازیکن ملی‌پوش داشت و آماده نگه داشتن بازیکنان کار دشوار بود. این روزها از شرایط مس هم خبر دارید که چقدر وضعیت خرابی دارد. با این وجود با جوانان تیم تمرینات را ادامه دادیم. مدتی را به خاطر عدم پرداخت 50 درصد قرارداد برخی بازیکنان با تعطیلی مواجه بودیم. بعد که بازیکنان از قهرمانی آسیا برگشتند بدون تمرین وارد مسابقه شدیم و خداراشکر در اولین بازی با وجودی که سخت هم بود پیروز شدیم. امیدوارم این روند را با پیگیری تمرینات ادامه بدهیم و در لیگ برتر جایگاه خوبی داشته باشیم. قهرمانی با شرایط تیم ما خیلی سخت و دشوار است. 5 یا 6 تیم در جدول مسابقات هستند که تیم‌های خوبی هستند و از نظر نفرات و امکانات بهتر از تیم ما هستند. امیدوارم که بتوانیم در ادامه لیگ بازی‌های خوبی داشته باشیم.
وی در خصوص قراردادها و مشکلات مالی تیم‌های حاضر در لیگ برتر گفت: متاسفانه اعتبار تیم ما نسبت به سال قبل نصف شد. سال قبل اعتبار هندبال تیم مس 18 میلیارد بود اما در این سال به 9 میلیارد کاهش یافت. متاسفانه تیم را با این مبلغ بستیم و در ادامه هم به مشکلات زیادی خوردیم. 5 بازیکن و اعضای کادر فنی را بدون قرارداد مالی وارد مسابقات کردیم. یعنی قرارداد آنها بین یک تا 10 میلیون بود. اکنون امیدواریم که قرارداد این نفرات را به سرانجام برسانیم تا در ادامه بتوانند به تیم کمک کنند. این شرایط سختی برای تیم ما بود. با وجودی که همه چیز تورم داشت بودجه تیم ما کاهش یافت.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین