تاریخ انتشارشنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۲
plusresetminus
حزب الله:محمد اسلامی گفت: نیروگاه‌های هسته‌ای دارای پاک‌ترین و پایدارترین ظرفیت انرژی هستند و تولید ۲۰ مگاوات برق هسته‌ای را در دستور کار داریم.
۰
کد مطلب : ۳۳۰۸۳۵
نیروگاه هسته‌ای ایران هرمز سومین سایت نیروگاهی است که عملیات اجرایی آن آغاز شده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،12بهمن ماه بود که عملیات اجرایی نیروگاه اتمی ایران هرمز با دستور رئیس جمهور و حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در سیریک هرمزگان آغاز شد.
موضوعی که محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره آن گفته است: نیروگاه های هسته ای دارای پاک‌ترین و پایدارترین ظرفیت انرژی هستند و ما تولید ۲۰ مگاوات برق هسته‌ای را در دستور کار داریم. نیروگاه هسته‌ای ایران هرمز سومین سایت نیروگاهی ماست که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
گفتنی است « نیروگاه اتمی سیریک تا سال ۱۴۱۰ مطابق با سند راهبردی سازمان انرژی اتمی ایران تکمیل شده و واحد نخست آن در سال ۱۴۰۷ به بهره‌برداری خواهد رسید و پس از آن به فاصله هر ۶ ماه، یک واحد جدید به ظرفیت این نیروگاه افزوده خواهد شد.
تامین مالی این پروژه راهبردی با استفاده از منابع عمومی دولت و خط اعتباری روسیه و تسهیلات تامین مالی خارجی (فاینانس) خواهد بود.
احداث و بهره‌برداری از نیروگاه اتمی سیریک از طریق مشارکت با سازندگان بین المللی و با استفاده از ظرفیت و توان داخلی و صنایع بزرگ کشور طراحی و پیش‌بینی شده است.
تلاش برای ساخت نیروگاه در منطقه سیریک پس از سفر رئیس‌جمهور کشورمان به روسیه آغاز و با اختصاص خط اعتباری مورد نیاز از سوی آن کشور، برای تسریع در عملیات احداث آن اقدام شد.»
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین