تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴
plusresetminus
یورگن کلینزمن برای چهارمین بار در مرحله نیمه‌نهایی یک تورنمنت فوتبالی شکست خورد.
۰
کد مطلب : ۳۳۰۷۵۲
کلینزمن، مرد بازنده نیمه‌نهایی‌ها
 تیم‌های ملی فوتبال کره‌ جنوبی و اردن سه‌شنبه شب در ورزشگاه احمد بن علی در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا برابر هم به میدان رفتند که اردن در پایان دو بر صفر تیم کلینزمن را شکست داد تا طلسم ۶۶ ساله قهرمان‌نشدن کره‌ای‌ها در قاره کهن دست کم برای چهار سال دیگر تمدید شود. اما نکته جالب آن که یورگن کلینزمن قبل از این در مرحله نیمه‌نهایی سه تورنمنت متفاوت نیز ناکام بوده است.
این سرمربی آلمانی در نیمه‌نهایی جام‌ جهانی ۲۰۰۶، زمانی که هدایت تیم‌ ملی کشورش را بر عهده داشت، با دو گل مغلوب آتزوری شد تا ژرمن‌ها در رسیدن به فینال ناکام باشند.
دومین ناکامی مرد ۵۹ ساله در نیمه‌نهایی‌ها به گلدکاپ ۲۰۱۵ با تیم‌ ملی فوتبال آمریکا برمی‌گردد؛ جایی که تیم تحت هدایت کلینزمن دو بر یک مغلوب جامائیکا شد. این سرمربی همچنین در نیمه‌نهایی کوپا آمریکا ۲۰۱۶ بازی را چهار بر صفر به آرژانتین واگذار کرد.
سرمربی آلمانی تنها یک بار روی نیمکت تیم‌ ملی آمریکا در نیمه‌نهایی گلدکاپ ۲۰۱۳ هندوراس را شکست داده و این تنها موفقیتش در نیمه‌نهایی تورنمنت‌ها بوده است.
حال با توجه به باخت دو بر صفر کره‌ جنوبی مقابل اردن و راه‌نیافتن تیم یورگن کلینزمن به فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ او برای چهارمین بار در این مرحله از یک تورنمنت ناکام ماند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین