تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
plusresetminus
حزب الله:شهردار تهران گفت: حضور سریع و به موقع آتش‌نشان‌ها در حادثه بیمارستان گاندی، نقشه دشمنان مبنی بر حس نا امنی را نقش بر آب کرد.
۰
کد مطلب : ۳۳۰۷۴۱
زاکانی: نقشه دشمنان در حادثه بیمارستان گاندی نقش بر آب شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،علیرضا زاکانی، در افتتاح ایستگاه ۱۳۵ آتش نشانی، افزود: این ایستگاه در کنار ایستگاه ۱۳۸ (اولین ایستگاه بانوان) ایجاد شد تا یک چرخه جدیدی از خدمت برای شهر تهران فراهم شود. در تهران ۱۳۸ ایستگاه، ۵۳۰۰ آتش نشان و ۶۰ هزار نیروی مردمی آموزش دیده و تلاشگر برای آموزش مردم و ایجاد خودآگاهی داریم.
وی گفت: موضوع مهم و اصلی در این حوزه پیشگیری است. علاوه بر این دقت در کالبد شهر و ایجاد زمینه ایمنی در شهر موجب پیشگیری بیشتر می‌شود.
زاکانی ادامه داد: به گفته سازمان آتش‌نشانی ۱۲۹ ساختمان ناایمن داشتیم که به ۷۵ ساختمان رسیده است و کمتر هم می‌شود، این نشان می‌دهد که در کنار آموزش، همکاری و همیاری، مساعدت و پیگیری امکان افزایش ضریب ایمنی در شهر تهران را افزایش می‌دهد.
شهردار تهران با پرداختن به حادثه آتش سوزی بیمارستان گاندی تصریح کرد: حادثه بیمارستان گاندی یک مورد برای بیان عظمت عملکرد و حساسیت کار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بود. ضمن اینکه اطلاع از آتش توسط مردم و تماس با سامانه ۱۲۵ نشان داد که اگر ما در کنار مردم باشیم، مردم می‌توانند اولین هشدارها را بدهند. طبق گزارش بیمارستان گاندی، وقتی اولین گروه از ۱۵ گروه اعزامی به بیمارستان رسید، تازه از بیمارستان خبر حریق داده شد.
وی تاکید کرد: در ساختمان‌های با جداره‌های حساس در مقابل آتش حریق به سرعت گسترش پیدا می‌کند، که در این میان حضور و اطلاع مردم بسیار مؤثر است.
شهردار پایتخت افزود: هرچقدر سعی کنیم شهر ایمن شود، اما هستند عده‌ای که خاستگاه غیرانسانی دارند و علاقه دارند با جان مردم بازی کنند و مردم را در معرض خطر قرار دهند. به طوری که در حادثه بیمارستان گاندی همین افراد به دنبال شرایطی بودند که از آن سوءاستفاده کنند؛ رسانه‌های بیگانه بسیج شده بودند تا با ایجاد حس عدم امنیت در دل مردم هراس ایجاد و ناکارآمدی را ترسیم کنند. اما حضور آتش‌نشانان باعث شد دشمنان ناکام شوند و نتوانند از این حادثه سوءاستفاده کنند.
زاکانی ادامه داد: دقتی که در انتقال ۹۵ بیمار شد و حمیتی که در نگهداری بیماری که به دستگاه وصل بود و قابلیت انتقال نداشت، صحنه‌های ایثار، غیرتمندی و توانمندی نیروها را ترسیم کرد. از کادر درمان بیمارستان گاندی، اورژانس تهران، استاندار تهران، وزیر کشور و اعضای شورای شهر بابت حضور در محل حادثه تشکر می‌کنم.
وی با بیان اینکه نیاز داریم دائماً ارتباط خودمان را با مردم و دستگاه‌ها تقویت کنیم، گفت: روز به روز آمادگی‌ها تقویت می‌شود در عین حال که عقب ماندگی‌های برجای مانده از گذشته هم باید جبران شود.
زاکانی با بیان اینکه کار بزرگی که در بیمارستان گاندی انجام شد نیاز به کار فرهنگی و تبلیغی مثل تولید فیلم دارد، تصریح کرد: امیدوار هستیم که در سازمان آتش نشانی گام به گام شاهد تقویت عنصر سازمانی، تجهیزات و تقویت ارتباط با مردم باشیم. امروز خوشحالیم که ۱۶ بانوی آتش‌نشان در یک عرصه عملیاتی در یک ایستگاه اختصاصی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و یک سری خدمات جدید آغاز شده است.
وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری وظیفه و عظمت کارشان را در خدمت به مردم دیده اند، گفت: نمونه آن حریق بیمارستان گاندی و تلاش حداکثری برای برف‌روبی هرچه بهتر در شهر بود.
شهردار تهران تاکید کرد: در موضوع برف‌روبی مردم مثل گذشته اذیت نشدند که حاصل برنامه ریزی بلند مدت بود و حتی مانورهایی اجرا شد، به طوری که طی روز برفی ۲۳ هزار نفر خدمات رسانی کردند تا کسی آسیب نبیند و شهروندان دچار مشکل نشوند. آنچه در مواجهه با آتش، برف و سایر شرایط انجام می‌دهیم، برای ما افتخاری است که به مردم خدمت کنیم و معتقدیم هر کاری برای مردم انجام دهیم، باز هم کم است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین