تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶
plusresetminus
حزب الله: فرمانده‌کل سپاه گفت: صهیونیستها منتظر آتش‌بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب میان صهیونیستها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه می‌بینید.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۸۴۳
صهیونیستها منتظر آتش‌بس هستند اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع اساتید بسیجی دانشگاههای تهران که پیش‌ازظهر امروز، سه‌شنبه، در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، گفت: آمریکا، غربی‌ها و دشمنان فکر می‌کردند ایران دچار بی‌تعادلی بدون بازگشت خواهد شد، اما امسال ببینید این تعادل چگونه بازگشته است و قدرت ترمیم‌پذیری نظام را ببینید.

وی افزود: آنها هرچقدر می‌خواهند این نظام را تغییر شکل دهند به حالت اولیه بازمی‌گردد و این جزء مسلمات این نظام است.
سرلشکر سلامی تصریح کرد: امروز ایران، نقطه مرکزی تحولات سیاسی منطقه است و همه نگاه‌ها به ایران است که چگونه این بازی را اداره می‌کند، این عنصر اصلی قدرت ماست.
فرمانده‌کل سپاه اظهار داشت: راه قوی شدن ما از طریق علم می‌گذرد. حکمت و علم، عناصر اصلی پیشرفت ماست و هر کشوری تا مهد انتشار اندیشه و علم نشود به آن احترام عظمتی که لازمه آن است، نمی‌رسد.
وی یادآور شد: نقش اساتید ما برای قوی کردن ایران، نقش اول و پیشرانی و تعیین‌کنندگی است، چون جوانانی که برای امروز و آینده آماده می‌شوند در دانشگاه ساخته می‌شوند. ایران شایسته بزرگ بودن است و تاریخ ایران گواه این واقعیت است.
فرمانده‌کل سپاه با اشاره به حوادث غزه و جنایات صهیونیستها گفت: تمام اندوخته‌های آمریکا و غرب و صهیونیستها همه تحت طوفان الاقصی بر باد رفت.
سلامی تأکید کرد: هرچه آمریکا برای خود سیطره سیاسی ایجاد کرده و از جنگ نرم و رسانه استفاده کرده بود که ارزشهای کاذب خود را به جهان حاکم کند پس از طوفان الاقصی همه یک‌باره فرو ریخت.
وی یادآور شد: هویت و ماهیت اصلی  و واقعی آمریکا و غرب و صهیونیستها در حوادث بعد از طوفان الاقصی به‌صورت عریان به همه جهان نشان داده شد.
فرمانده‌کل سپاه خاطرنشان کرد: صهیونیستها منتظر آتش‌بس هستند چون در بحرانند، اما آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند و التهاب و اضطراب میان صهیونیستها کشنده‌تر از آن چیزی است که در غزه می‌بینید و مردم غزه در آرامش روحی هستند و از چیزی نمی‌ترسند.
سردار سلامی در ادامه سخنانش بسیج را فرمول حل مسائل به‌ظاهر لاینحل جامعه دانست و گفت: بسیج کارآمدترین، قوی‌ترین و نتیجه بخش‌ترین نهادی است که سخت‌ترین، بحرانی‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل جامعه ما به‌واسطه آن آسان می‌شود.
وی افزود: زندگی برای مردم ما با بسیج سهل می‌شود، بسیج سرچشمه الهام، سرچشمه آرامش و تجلی‌گاه فضائل درخشان ملت عزیز ایران و حتی امت اسلام است.
فرمانده‌کل سپاه با اشاره به عنصر پیشگامی، آگاهی، جهاد، شهادت‌طلبی، فداکاری، وفاداری و میدان‌داری بسیج گفت: همین روحیه به مستکبران اجازه غلبه نداد و سیاست‌ها و راهبردهای  آن‌ها را دفن کرد.
وی خاطرنشان کرد: بسیج مترادف کلمه شکوه و پیروزی قطعی است. بسیجیان هنگام بلایا نخستین انسان‌هایی بوده و هستند که داوطلبانه و فداکارانه در لحظه‌های سختی  چون سیل، آتش‌سوزی، زلزله، برف‌های سنگین، کرونا، زدودن فقر، غبار محرومیت و اندوه افسردگی به داد مردم ما می‌رسند.
سلامی بسیج را تجسم انسانی از نزول نصرت‌های الهی بر کشور وحتی سرزمین‌های دیگر دانست و گفت: ردپای بسیجیان در شرق مدیترانه و شامات برای دفاع از نوامیس مسلمان را می‌توان دید. پیکر بسیاری از بسیجیان و مدافعان حرم از دوردست آمد اما این حرم فقط بقاء متبرکه آن بلاد نبود بلکه آبرو، حیثیت، عرض، کرامت و شرف مسلمانان بود. آن‌ها به آنجا رفته بودند تا مسلمانان سوریه در خیابان‌های شهرهای اروپایی آواره نشوند و زیر چکمه تحقیر استکبار نروند، عمل آن‌ها نتیجه‌بخش بود و با قوت آن شهید آسمانی توانستند پدیده تکفیر را از صفحه سیاسی منطقه حذف کنند.
وی اضافه کرد: بسیج دامنه و قلمرویی جهانی برای خود دارد، ممکن است در نقاطی عمل کند اما شعاع و میدان جاذبه و تأثیر آن جهانی است.
سلامی با ابراز اینکه "این تفکر گسترش یافته و از مرزها عبور کرده است"، یادآور شد: این تفکر جوانان کشورهای اسلامی را با منطق، آرمان‌ها و رسالت‌های خود آشنا کرده است و آنان را همانند جوانان ایرانی برای دفاع از هویت، سرزمین و آرامش خود آماده کرده است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین