تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
plusresetminus
حزب الله:مجموعه‌ای از آثار ارزشمند تاریخی مصر باستان که برخی تاکنون در خارج از این کشور به نمایش گذاشته نشده‌اند در نمایشگاهی واقع در استرالیا برای عموم نمایش داده می‌شوند.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۷۸۶
گنجینه فرعون از مصر خارج شد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، مدیران موزه‌های سراسر جهان می‌دانند که دو موضوع همیشه طرفدار خواهد داشت:‌ دایناسورها و فراعنه. بنابراین زمانی که همه‌گیری کرونا به پایان رسید، مسئولان «موزه استرالیا» ‌به سراغ موجودات دوران «کرتاسه» ‌رفتند و برای نمایشگاه «تیرانوسوروس: با خانواده آشنا شوید» ‌بیش از ۱۰۰ هزار بلیت فروختند.
نمایشگاه جدید پرطرفداری در استرالیا که با نام «رامسس و طلای فراعنه» ‌برگزار خواهد شد نیز تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار بلیت پیش‌فروش کرده است.
فراعنه به‌جای داینورساها!
این نمایشگاه که پیش‌تر در نقاط دیگری از جهان برگزار شده بود، یک نمایشگاه پرزرق و برق برای «موزه استرالیا» محسوب می‌شود. بیش از ۱۸۰ شیء‌ تاریخی از جمله تابوت‌دان سه‌هزارساله، میمون و تمساح‌های مومیایی‌شده، اشیاء‌ نفیس مخصوص مراسم خاکسپاری و مجموعه‌ای از گنجینه‌های طلا و سنگ جواهر از مصر به سیدنی منتقل شده‌اند.
فراعنه به‌جای داینورساها!
گل سرسبد این نمایشگاه تابوت سلطنتی ۱.۸۵ متری متعلق به «رامسس کبیر» از دودمان نوزدهم مصر باستان است که در سال ۱۸۸۱ میلادی با کاوش در «دره پادشاهان» ‌ کشف شد. این تابوت پیش‌تر در خارج از مصر برای عموم مردم به نمایش گذاشته نشده بود.
در این زمینه بیشتر بخوانید:
از «دره پادشاهان» چه می‌دانید؟
با توجه به  این‌که آثار تاریخی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند، بسیار ارزشمند و غیرقابل‌جایگزین‌اند، ‌ این نمایشگاه به همراه یک بیمه ۲.۴ میلیارد دلاری توسط شرکت فناوری «NEON» برگزار می‌شود.
این نمایشگاه که تا ۱۹ می سال ۲۰۲۴ ادامه دارد، ۱۸۲ شیء‌ از مجموعه «موزه مصر» ‌در قاهره را شامل می‌شود.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین