تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم برخی اخبار منتشرشده مبنی بر مصوبه مجلس شورای اسلامی در رابطه با واریز یارانه سوخت به کارت ملی افراد را تکذیب کرد.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۶۴۷
مجلس و کمیسیون تلفیق هیچ مصوبه‌ای برای واریز یارانه به کارت ملی نداشته‌اند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم، ضمن تکذیب این خبر که "مجلس دولت را ملزم به واریز یارانه بنزین به کارت ملی کرده است" گفت: کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم در خصوص تعیین تکیلف نحوه اختصاص یارانه بنزین هیچ بند مجزایی را مورد بررسی قرار نداده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم تصریح کرد: در رابطه با یارانه بنزین ما صرفاً همان متن لایحه دولت را مورد بررسی قرار دادیم که در آن آمده بود که "دولت مجاز است  به‌منظور رعایت عدالت و صیانت از ذخایر انرژی کشور تدبیری را اتخاذ کند که همه ایرانی‌ها بتوانند از یارانه حامل‌های انرژی به‌شکل برابر استفاده کنند".
این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این موضوع چیز جدیدی نیست و در قانون هدفمندی یارانه‌ها پیش از این به دولت چنین مجوزی داده شده است، علاوه بر این باید توجه داشت که کمیسیون تلفیق هیچ‌گونه تأکیدی بر حامل انرژی خاصی نداشته است.
زنگنه خاطرنشان کرد: در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم پیشنهاد اضافه شدن تبصره‌ای مطرح شد که بر اساس آن سهمیه بنزین هر فرد به کارت ملی او واریز شود که کمیسیون به این تبصره رأی نداد لذا الزام دولت به واریز بنزین به کارت ملی رأی نیاورد و جزو مصوبات کمیسیون تلفیق و صحن مجلس نیست و صرفاً ما به لایحه دولت رأی دادیم.
هیچ مصوبه‌ای در خصوص تغییر شیوه واریز یارانه بنزین نه در صحن مجلس و نه در کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم مصوب نشده است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین