تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷
plusresetminus
گروهی از کارمندان زن وزارت دفاع انگلیس در نامه‌ای سرگشاده، از آنچه "فرهنگ رایج آزار جنسی زنان" در این وزارتخانه خوانده‌اند، گلایه کردند.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۶۰۴
ترس کارمندان زن از راه رفتن در راهرو‌های وزارت دفاع انگلیس
۶۰ کارمند ارشد زن وزارت دفاع انگلیس در نامه‌ای از فرهنگ «خصمانه» و «سمی» که علیه زنان در این وزارتخانه رایج است، پرده برداشتند. 
به گزارش روزنامه گاردین، این نامه خطاب به دبیر دائمی وزارت دفاع انگلیس نوشته شده و به شکایت از آزار و اذیت و سوء استفاده جنسی کارکنان مرد این وزارتخانه می‌پردازد. 
گاردین که این نامه را مشاهده کرده، می‌نویسد: تعداد زیادی از کارمندان زن که در بخش‌های امنیتی و عملیاتی وزارت دفاع مشغول به کار هستند، تجربیات شخصی خود را در این نامه شرح داده‌اند که شامل «پیشنهادات غیراخلاقی» و «لمس شدن‌های متعدد» می‌شود. افزون بر این، شکایت از اعمال دیگری همچون خیره شدن، نظرات جنسی و اظهار نظرات نامناسب در خصوص پوشاک زنان نیز در متن نامه گنجانده شده است. 
یکی از زنان می‌گوید گروهی از افسران نظامی یک صفحه اکسل درست کرده و در آن همکاران زن را بر اساس جذابیت جنسی‌شان رتبه‌بندی کرده‌اند. دیگری گفته است پیش از یکی از رویداد‌های کاری، یک «افسر دفاعی ارشد» از او پرسیده آیا نوع خاصی از رابطه جنسی می‌تواند موضوع مناسبی برای سخنرانی باشد یا خیر. یک زن دیگر روایتی از پیشنهاد غیر اخلاقی توسط یک افسر نظامی را شرح داده که اواخر شب در یک پایگاه نظامی خارج از کشور بیان شده است.
یکی از کارکنان زن نیز با تشریح تجربه خود از راه رفتن در یکی از راهرو‌های اصلی ساختمان وزارت دفاع گفت: «خیره شدن گروهی از مردان به انسان وحشتناک است. نگاه ابزاری به زنان و آزار و اذیت مداوم وحشتناک است. به طور مثال، رفتار‌هایی که در سیستم حمل و نقل عمومی کاملا غیرقبول تلقی می‌شود، در ساختمان وزارت دفاع [به عنوان رفتاری عادی] پذیرفته شده است». 
آنها در این نامه عنوان کرده‌اند آزارگری جنسی کارکنان مرد در وزارت دفاع انگلیس به حدی است که آنها حتی از راه رفتن در راهروهای این وزارتخانه هم واهمه دارند.
وزارت دفاع انگلیس در واکنش به این شکایات، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما عمیقاً از شکایات مطرح شده نگران هستیم و برای رسیدگی به مسائل مطرح شده اقدام می‌کنیم. هیچ زنی نباید در وزارت دفاع احساس ناامنی کند و این رفتار قابل تحمل نخواهد بود». این در حالی است که بر اساس این نامه، صحبت‌های زنان در وزارت دفاع در خصوص چنین مسائلی، معمولا به جای آنکه شنیده شود، کوچک جلوه داده می‌شود و کارمندان زن معمولا این را می‌دانند که سیستم رسیدگی به شکایات در وزارت دفاع برای این منظور مناسب نیست.
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین