تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲
plusresetminus
حزب الله:رییس مرکز ملی فضای مجازی از راه اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: انشاالله به زودی بر اساس شاخص‌های موجود عدد پیشرفت را اعلام می‌کنیم.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۶۰۱
راه اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات/ شاخص‌های تایید شبکه ملی اطلاعات تغییر کرد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،محمدامین آقامیری  در خصوص آخرین وضعیت تأیید صحت پیشرفت شبکه ملی اطلاعات گفت: تقریباً از اواسط شهریور ماه ارزیابی مجدد شاخص‌های شبکه ملی اطلاعات آغاز شده که با توجه به اینکه این ارزیابی‌ها ادامه دارد در حال حاضر برخی مستندات آماده و برخی دیگر باید تکمیل شود. می‌توان گفت که تقریباً ۷۰ یا ۸۰ درصد ارزیابی‌ها از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات انجام شده است.

وی در خصوص زمان اعلام میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات یا تأیید صحت پیشرفت ۶۳ درصدی شبکه ملی اطلاعات افزود: از نظر ما فرایند ارزیابی کامل است یک سری داده‌ها وجود دارد که دستگاه‌ها باید ارائه دهند. زمانی که این گزارش‌ها بدستمان برسد میزان پیشرفت دقیق شبکه ملی اطلاعات را اعلام خواهیم کرد.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: آخرین پیشرفت رسمی شبکه ملی اطلاعات که مرکز ملی فضای مجازی به عنوان ناظر شبکه ملی اطلاعات با ارزیابی برخی شاخص‌ها اعلام کرد همان ۵۷ درصد بود اما ما متوجه شدیم که برخی از اهداف در نظر گرفتن پیشرفت شبکه ملی اطلاعات قدیمی شده است یا برخی شاخص‌ها زیاد بازتاب دهنده آن هدف نبود بنابراین تصمیم گرفتیم این شاخص‌ها را هم بازنگری کنیم به این ترتیب به جز فرایندی که در حال انجام بود بازنگری در شاخص‌های اهداف هم مطرح شد.
وی گفت: انشاالله به زودی بر اساس شاخص‌های موجود عدد پیشرفت را اعلام می‌کنیم ولی بازنگری شاخص‌ها و اهداف یکی از اولویت‌های اصلی ما است که خواهیم داشت.
آقامیری در ادامه در خصوص مدت زمان ارزیابی وضعیت شبکه ملی اطلاعات و اعلام میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات گفت: اولین ارزیابی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در ۳ سال اخیر، مربوط به نیمه دوم سال گذشته می‌شود اما در حال راه اندازی سامانه‌ای هستیم که بتواند به صورت روتین هر سه ماه یک بار گزارش دقیقی از وضعیت شبکه ملی اطلاعات را ارائه دهد.
به گزارش مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد است که میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به ۶۳ درصد رسیده و برنامه است تا پایان سال این میزان پیشرفت به ۷۵ درصد برسد و مرکز ملی فضای مجازی به عنوان متولی تأیید صحت این پیشرفت پیشرفت دقیق‌تر شبکه ملی اطلاعات را مطرح خواهد کرد.

منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین