تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲
plusresetminus
حزب الله:رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: بنابر آمار ۸۵ درصد گوشت‌های توزیعی بازار داخلی و ۱۵ درصد وارداتی است.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۵۹۱
۸۵ درصد گوشت‌های توزیعی در بازار داخلی است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام از ثبات بازار گوشت خبر داد و گفت: هم اکنون به طور مستمر گوشت مورد نیاز بازار اعم از منجمد و گرم گوسفندی و گوساله در حال تامین است.
 
به گفته او، هم اکنون ۸۵ درصد گوشت مورد نیاز بازار از تولید داخل و ۱۵ درصد وارداتی قابل تامین است.
 
پوریان ادامه داد: علی رغم ازدیاد مصرف در دومین ماه پاییز، شاهد ثبات قیمت گوشت در بازار هستیم و پیش بینی می‌شود که با استمرار این روند به قیمت واقعی برسیم.
 
رئیس شورای تامین کنندگان دام نرخ کنونی هر کیلو دام را ۱۷۰ تا ۱۹۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو گوشت بسته بندی در فروشگاه های زنجیره ای ۳۵۰ هزار تومان و گوشت تولید داخل ۴۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه های اخیر ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.
 
او در ادامه افزود: هم اکنون سبد پروتئین گوشت مورد نیاز به طور کامل قابل تامین است که پیش بینی می شود روند ثبات و کاهش قیمت ادامه یابد.
 
پوریان از افزایش ۲۰ درصدی عرضه دام نسبت به هفته اخیر خبر داد و گفت: با توجه به زایش های مناسب پاییز پیش بینی می شود که ۵ تا ۶ میلیون راس به جمعیت دام کشور افزوده شود. بنابر آمار جمعیت دام سبک کشور ۶۰ میلیون راس و دام سنگین ۴.۵ تا ۵ میلیون راس است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین