تاریخ انتشارشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۷
plusresetminus
حزب الله:رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از تعمیر و نگهداری هواپیماهای مسافربری کشورهای دیگر از آمریکای لاتین، اروپا و آسیا در داخل ایران خبر داد و گفت: به دنبال برقراری پرواز مستقیم ایران و ترکمنستان هستیم.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۴۸۹
تعمیر هواپیماهای مسافربری اروپایی در ایران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محمد محمدی بخش با اشاره به اینکه افزایش پروازهای مستقیم ایران و ترکمنستان یکی از برنامه‌هایی است که سازمان هواپیمایی کشوری پیگیر آن است، اظهار کرد: هفته گذشته 2 پرواز هفتگی به عشق آباد را به هواپیمایی قشم ایر ابلاغ کردیم.
 
وی افزود: این تعداد پرواز برای شروع خوب است اما با توجه به اشتراکات زیادی که با کشور ترکمنستان داریم امیدواریم در سفر هیئت همراه وزیر راه و شهرسازی به این کشور مقدمات افزایش پروازهای دو کشور را فراهم آوریم.
 
وی تصریح کرد: در بین کشورهای منطقه ترکمنستان (عشق آباد) یکی از کم پروازترین مقاصد است. بنابراین رایزنی‌های لازم برای برقراری و افزایش پروازهای بین دو کشور در حال  انجام و به زودی توافقنامه آن امضا خواهد شد.
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه از به کارگیری امکانات و دانش ایران برای تعمیر نگهداری هواپیما و سیستم‌های فرودگاهی کشورهای دیگر خبر داد و گفت: در حال حاضر کشورهایی از آمریکای لاتین, اروپا و آسیا هواپیماهای خود را برای تعمیر به ایران می آورند یا اینکه موتور هواپیما را به کشورمان ارسال می کنند.
 
محمدی بخش یادآور شد: تایپ این هواپیماها بوئینگ و ایرباس است و در ایران چک های سنگین آنها را انجام می‌دهیم ، در واقع مدت‌هاست دیگر هیچ هواپیمای ایرانی برای تعمیر و نگهداری به خارج کشور نمی‌رود و امروز ایران به مقصد کشورهای بسیاری برای تعمیر و نگهداری هواپیما تبدیل شده است.
 
وی بیان کرد: این دستاورد مهم ملی در شرایطی به دست آمده که تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار داریم.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین