تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
plusresetminus
حزب الله: طحان نظیف گفت: هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز به بررسی صلاحیت‌های داوطلبان خواهند پرداخت.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۴۶۸
آغاز بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های نظارت/اعتراض ۵۲۸۸ داوطلب انتخابات مجلس
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفت وگو با بخش خبری ۱۳ سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مهلت چهار روزه ثبت اعتراض داوطلبان تایید صلاحیت نشده روز گذشته (۲۴ آبان ۱۴۰۲) به پایان رسید، گفت: داوطلبانی که صلاحیت آن‌ها در هیات‌های اجرایی احراز یا تایید نشده بود تا دیروز فرصت داشتند تا با مراجعه به سامانه داوطلب اعتراض خود را ثبت کنند.
وی در ادامه تعداد داوطلبانی که به نتایج بررسی‌ها در هیات‌های اجرایی اعتراض کردند را ۵ هزار و ۲۸۸ نفر برشمرد و عنوان کرد: البته افرادی هم اعتراض خود را ثبت نکردند.
سخنگوی شورای نگهبان همچنین خبر داد که هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز به بررسی صلاحیت‌های داوطلبان خواهند پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: مهلت بررسی صلاحیت‌ها در این هیات‌ها ۵۰ روز است و پس از پایان مهلت، نتایج به داوطلبان اعلام خواهد شد.
طحان‌نظیف این نکته را هم در پایان بیان کرد که هیات‌های نظارت مستقل هستند و این هیات‌ها بر اساس قانون مجدد به بررسی صلاحیت‌ها خواهند پرداخت و ممکن است در مواردی نتایج اعلامی متفاوت باشد.
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
منبع : شورای نگهبان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین