تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
plusresetminus
حزب الله: معاون وزیر فرهنگ‌و ارشاد اسلامی گفت: تا پایان فعالیت دولت سیزدهم‌ ۴۳۰ سالن به ظرفیت سینماهای کشور افزوده می شود.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۴۴۵
۴۳۰ سالن به ظرفیت سینماهای کشور افزوده می‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محمد خزاعی عصر روز چهارشنبه در آئین افتتاح سینما سیمرغ بوکان اظهار کرد: قبل از شروع فعالیت دولت سیزدهم ۵۷۰ سینما در کشور وجود داشت و ما تصمیم گرفتیم در این دولت، ۴۳۰ سالن به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کنیم.
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: ۲۳۲ سالن سینما از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون در استان‌های مختلف کشور به بهره برداری رسیده است.
 
وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۵۰ شهر با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در کشور فاقد سینما است.
 
خزاعی ادامه داد: سعی خواهیم کرد پس از احداث سالن‌های سینمایی، تجهیز آنها را به سرعت شروع کنیم.
 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: احداث سینما یکی از برنامه‌ها و مصوبات سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به مناطق مختلف کشور است.
 
خزاعی با اشاره به انجام سفرهای مختلف به شهرستان‌های کشور از جمله بوکان در آذربایجان غربی گفت: هدف ما از سفرهای استانی برررسی وضعیت، تقسیم امکانات و دیدار و گفت و گو با هنرمندان این مناطق است.
 
وی افزود: هم اکنون ۵۰ سالن در ۵۰ منطقه محروم کشور در حال ساخت است و این امر یک گام مهم در ترویج فرهنگ سینما در مناطق کمترتوسعه یافته است.
 
خزاعی در خصوص راه اندازی سینمای جوانان نیز گفت: در ابتدا باید دفتر نمایندگی راه اندازی شود و پس از برگزاری چند دوره و جذب هنرجویان نمایندگی به دفتر ارتقا یابد.
 
فرماندار بوکان هم در این آئین گفت: با افتتاح سینما سیمرغ گام مهمی در راستای توجه ترویج فرهنگ استفاده از سینما در بوکان برداشته شد.
 
خشایار صنعتی افزود: افتتاح سینما سیمرغ و پردیس سینمایی در بوکان یک مطالبه عمومی است و بوکان مهد فرهنگ و هنر در جنوب آذربایجان غربی است.
 
وی اضافه کرد: راه اندازی دفتر سینما جوانان و برپایی کارگاه‌های فرهنگی و هنری در بوکان یکی از نیازهای جوانان این منطقه است.
 
سینما سیمرغ بوکان روز چهارشنبه با حضور محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور در مجتمع فرهنگی هنری سردار شهید قاسم سلیمانی این شهر افتتاح شد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین