تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی وزارت خارجه اقدام سیاسی برخی کشورهای غربی درتصویب قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشری در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل و بی توجهی آنان به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را یک بی‌آبرویی دانست.
۰
کد مطلب : ۳۲۴۴۴۱
قطعنامه ضدایرانی در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل مردود است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام سیاسی برخی کشورهای غربی در ارائه و تصویب قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشری در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل و بی توجهی آنان به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را یک بی‌آبرویی برای آنان و نشان دهنده نفاق آشکار و کذب فاحش آنان در دفاع از حقوق بشر دانست و این قطعنامه را بی ارزش و مردود دانست.
کنعانی افزود؛ چگونه آمریکا و برخی کشورهای غربی قتل عام کودکان و زنان توسط رژیم غاصب اسرائیل در غزه را نمی‌بینند و در مقابل با تکرار ادعاهای بی‌اساس و مبتنی بر اطلاعات نادرست و تعمیم‌های غیرصادقانه، علیه ایران قطعنامه صادر می‌کنند!

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تلاش آمریکا، کانادا و برخی دیگر از کشورهای غربی در کمک تمام عیار به رژیم صهیونیستی برای ارتکاب جنایات وحشیانه، جنایات جنگی و نسل کشی علیه مردم بی‌گناه و بی دفاع فلسطین اظهار داشت: این کشورها که سابقه طولانی در نقض سازمان یافته حقوق بشر داشته و بسیاری از ملت‌های جهان تجربیات تلخ و دردناکی از دخالت‌ها و جنایت‌های آنان در خاطر دارند، در جایگاهی قرار ندارند که به دولت و مردم ایران توصیه‌های حقوق بشری داشته باشند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین با یکسویه و غیرواقع بینانه دانستن مفاد این قطعنامه، اقدام بانیان آن در سوءاستفاده از مفاهیم و ارزش‌های متعالی حقوق بشری برای پیشبرد اغراض کوته‌بینانه سیاسی را محکوم کرد و این قطعنامه را فاقد مشروعیت و اعتبار دانست.
کنعانی تأکید کرد؛ جمهوری اسلامی ایران نظام مبتنی بر مردم سالاری دینی است و همواره و همیشه در امر ارتقای حقوق بشر و عمل به تعهدات بین‌المللی خود جدی بوده و آماده است تا بر اساس اصول متعالی خود در جهت حمایت واقعی از حقوق بشر و ارتقای جایگاه آن در سراسر جهان، گفت‌وگوها و همکاری‌های سازنده را با تمامی سازوکارهای مشروع بین‌المللی و کشورهای علاقمند به تحکیم و حمایت واقعی از حقوق بشر در چارچوب احترام متقابل، برابری کشورها و عدالت و انصاف و دوری از اغراض سیاسی داشته باشد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین